Спеціальні потреби

Білорусь обмежила кількість дипломатів США в країні


Фото: прапор США на території Посольства США в Білорусі
Фото: прапор США на території Посольства США в Білорусі

Блінкен обіцяє дії у відповідь на ескалацію репресій в Білорусі

Напруга у відносинах США та Білорусі зростає. 3 червня білоруська влада повідомила США про встановлення нових обмежень на кількість працівників у посольстві США в Білорусі. Речник Міністерства закордонних справ країни також повідомив, що буде скасовано дозволи на роботу програм Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

США отримали інформацію про нові обмеження кількості співробітників Посольства, підтвердив речник Державного департаменту США Нед Прайс під час брифінгу в четвер. Зміни набувають чинності з 13 червня.

Речник додав, що посол США до Білорусі Джулі Фішер, яка не могла розпочати свою роботу в країні, через відсутність дозволу від місцевої влади, продовжить працювати з-поза меж Білорусі, «спілкуватись з лідерами демократичного руху, журналістами, студентами та членами громадянського суспільства Білорусі, а також союзниками» на підтримку вільної незалежної та демократичної Білорусі.

Прайс висловив розчарування станом відносин між двома країнами. «На жаль, білоруська влада привела наші відносини у цю точку через безжалісні та наростаючі репресії проти своїх громадян, що досягли кульмінації, звичайно, і ми це бачили, у примусовому відхиленні від курсу літака Ryanair і арешті білоруського журналіста та його подруги, які були на цьому літаку», - додав Прайс.

«Ми знаємо, що суверенна, незалежна Білорусь, що поважає демократичні прагнення своїх громадян та їхні права людини а також міжнародні зобов‘язання країни - не лише відповідає їхнім інтересам, це в наших інтересах також», - наглосив Прайс.

В четвер Держсекретар США Ентоні Блінкен нагадав, що у відповідь на посилення репресій в Білорусі, Сполучені Штати поновили дію санкцій проти дев‘яти державних підприємств країни.

«Дії мають наслідки, - твітує держсекретар США Ентоні Блінкен. - В результаті зневаги режиму Лукашенка до прав людини, США скасували дозвіл на бізнес-операції з 9 державними компаніями Білорусі. Ескалація репресивних дій не залишиться без відповіді».

Дивіться також: "Фокус має бути на судовій реформі": Аслунд розкритикував законопроект про олігархів Зеленського. Відео

XS
SM
MD
LG