Спеціальні потреби

На Тайвані створили програму-перекладач з дитячої мови на дорослу


Як зрозуміти немовля? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

Мобільний додаток «Перекладач Плачу Немовля» може розрізняти чотири різні види звуків, у тому числі голоду, мокрого підгузника, сонливості та болю.

Немовлята плачуть по-різному коли хочуть їсти, спати чи вимагають щоб їм поміняли підгузники. Але батьки не завжди вміють розпізнати чого саме хоче їхнє чадо. На Тайвані розробили спеціальний телефонний додаток, який майже безпомилково здатний розшифрувати причину дитячого плачу.

Найбільшим стресом для батьків є плач новонародженої дитини. Багатьом новоспеченим мамам і татам важко зрозуміти, чого саме хоче їхній малюк.

Допомогти батькам може нова програма для мобільного телефону. Вона дозволить правильно інтерпретувати плач немовляти. Для цього необхідно просто записати 15 секунд плачу. Потім додаток порівнює його з 200,000 записів уже існуючих вередів сотні дітей, які є в базі даних он-лайн. Розробники програми стверджують, мобільний додаток розрізняє найменші акустичні деталі.

"Мобільний додаток «Перекладач Плачу Немовля» може розрізняти чотири різні види звуків, у тому числі голоду, мокрого підгузника, сонливості та болю. За нашими даними, точність перекладу становить 92% для дітей віком до двох тижнів", - заявив розробник програми Чан Чуань-Юй.

Точність перекладу з часом трохи падає. Для дітей віком до двох місяців правильність інтерпретації плачу становить 85%, а для чотиримісячних малюків - 77%.

"Насправді батьки, у яких це перша дитина, найбільше бояться, коли та плаче. Ми просто не знаємо, що робити. Цей мобільний додаток дозволяє зрозуміти, чого саме потребує немовля", - поділився своїми враженнями батько Го Юнг Мін.

За словами дитячого лікаря Чен Сі-Да з лікарні національного університету Тайваню, ідентифікувати потреби маленьких дітей просто, бо вони поводяться однаково.

"Коли новонароджені голодні, вони використовують так званий «смоктальний рефлекс». Їхній рот відкривається, вони починають облизувати губи та крутять головою у пошуках грудей. Наші дані базуються на медичних спостереженнях. Додаток для мобільного телефону створено для батьків, у яких немає спеціальних медичних знань. Вони можуть покластися на цю програму, яка аналізує звуки та повідомить їх про те, чи голодні їхні діти", - сказав педіатр Чень Сі-Да.

Програма ефективна лише перші шість місяців з часу народження дитини. Однак у ці перші кілька тижнів додаток знімає додатковий стрес з батьків та дозволяє їм краще зрозуміти, чого саме просить їх дитина.

Дивіться також: Цей пристрій гарантує, що пістолет зможе використати лише власник. Відео

Цей пристрій гарантує, що пістолет зможе використати лише власник. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Viber

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Viber

XS
SM
MD
LG