Спеціальні потреби

Держдеп підтвердив, що США зняли заборону на передачу американської зброї “Азову”


Бійці 12-ї бригади спеціального призначення "Азов" Нацгвардії біля 155-мм САУ М109 "Паладин" на передовій, поблизу Кремінної Луганської області, Україна, 28 січня 2024 року.
Бійці 12-ї бригади спеціального призначення "Азов" Нацгвардії біля 155-мм САУ М109 "Паладин" на передовій, поблизу Кремінної Луганської області, Україна, 28 січня 2024 року.

Сполучені Штати зняли заборону на передачу американської зброї 12 бригаді спеціального призначення “Азов” Національної гвардії України. Цю інформацію представник Державного департаменту підтвердив у коментарі Голосу Америки.

З 2017 року бійці “Азову” не могли користуватися зброєю та іншою допомогою у межах пакетів військової допомоги США, а також брати участь у навчаннях від Сполучених Штатів.

Це відбувалось, тому що Америка наклала на “Азов” обмеження за законом про надання допомоги іноземним державам від 1961 року, також відомого як Закон “Ліхі”. Це законодавство забороняє уряду США використовувати кошти для допомоги підрозділам іноземних сил, якщо є достовірна інформація про причетність цього підрозділу до вчинення грубих порушень прав людини.

Провівши перевірку, Державний департамент не знайшов доказів грубих порушень прав людини, скоєних бригадою "Азов".

Крім цього, у коментарі Держдеп наголосив, що російська дезінформація активно працювала над дискредитацією бригади Нацгвардії "Азов".

“Підрозділ Національної гвардії України у складі 12-ї бригади спеціального призначення “Азов” тривалий час намагалися прирівняти до мілітарного угрупування “Батальйон “Азов”, яке утворилося для захисту України від вторгнення Росії в 2014 році”, — йдеться у повідомленні.

Цей батальйон розформували у 2015 році, а склад бригади спецназу "Азов" суттєво інший, наголосили у Держдепі.

Раніше командир “Азову”, захисник Маріуполя Денис Прокопенко закликав Сполучені Штати переглянути заборону на передачу зброї “Азову”. За його словами, через це у 2022 році під час оборони Маріуполя “Азов” не мав новітнього західного озброєння.

10 червня видання The Washington Post посилаючись на свої джерела повідомило, що адміністрація Байдена дозволить бригаді “Азов” використовувати американську зброю і скасує багаторічну заборону.

Пізніше цю інформацію пресслужбі “Азову” підтвердили у посольстві США в Україні.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG