Спеціальні потреби

У Каліфорнії пройшов конкурс літаків майбутнього


Уряди індустріальних країн світу і Сполучених Штатів, зокрема, намагаються позбутися нафтової залежності. У США великий акцент роблять на удосконаленні та поширенні так званих гібридних технологій в автомобільній індустрії. Технологія дозволяє автомобілям пересуватися як на бензині, так і на електроенергії. Однак, на цьому американці не зупиняються і вже досить успішно застосовують передові електричні механізми у небі. Нещодавно у Каліфорнії відбувся конкурс нового покоління енергетично ефективних літаків, здатних долати 85 кілометрів на еквіваленті одного літра пального.

Такий літак поки що експериментальний, однак дуже перспективний, адже успішно пройшов перше випробування – ретельний відбір журі. З 14 заявок, які надійшли на участь у конкурсі, було відібрано лише 3 машини. Потрапити у перегони, які влаштовує фонд КАФЕ, дуже важко. Головна вимога – енергоефективність. За умовами конкурсу, літаки повинні долати відстань у 322 кілометри за менше 2 годин, при цьому використовуючи трохи більше трьох з половиною літрів пального на пасажира або еквівалент в електроенергії.

Ці літаки у 5-10 разів ефективніші, ніж звичайні літаки цього класу – зазначив присутнім на церемонії вручення нагород виконувач обов’язків головного директора з технологій НАСА Джозеф Періш:

«Було б неможливо перемогти на цьому конкурсі з існуючим дизайном літака. Треба було проявити креативність – створити легкі батареї, компактніші і потужніші електродвигуни, витонченіший і легший каркас. Від цього отримає користь як аерокосмічна галузь, так і автомобільна промисловість, громадський транспорт, сектор відновлювальної енергетики».

Переможцем змагань стала команда з Пенсільванії, яка отримала мільйон 350 тисяч за розробку електричного літака «Taurus G4», здатного долати 171 кілометр на літрі пального. Від команди інженерів приз приймав їх керівник Джек Ленгелан:

«Ми зуміли показати, що електроенергія не тільки життєздатний, але й насправді чудовий спосіб приведення цих апаратів у рух. Коли наші літаки літають на висоті 600 метрів, їх не чути, вони не викидають шкідливих газів. Енергія для підзарядки батарей надходить з геотермальної станції, яка живиться з гейзерів біля Санта-Рози у Каліфорнії».

Друге місце посіла команда з Каліфорнії «e-Genius». Грошову винагороду розміром 120 тисяч члени групи отримали за розробку електричного літака, що долає 160 кілометрів на літрі пального. Апарат також отримав приз у категорії найтихішої літальної конструкції.

«Мені щойно спало на думку, люди очікують, що у майбутньому з’являться безшумні літаки, але це відбуватиметься довго і повільно. Насправді нам, інженерам, лише потрібна підтримка», – зазначив керівник команди Ерік Реймонд.

Спонсором конкурсу виступила компанія Google, грошові премії надало аерокосмічне управління НАСА. Загалом, конкурсанти інвестували понад 4 мільйони доларів у розробку літаків нового покоління.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG