Спеціальні потреби

В Австрії скасовано результати президентських виборів


Александер ван дер Беллен (л) і Норберт Гофер
Александер ван дер Беллен (л) і Норберт Гофер

Конституційний суд Австрії вирішив у п’ятницю скасувати результати проведених у травні президентських виборів. Це сталося після юридичного виклику з боку крайньо правої партії, кандидат якої Норберт Гофер програв невеликою кількістю голосів.

Партія свободи піддала під сумнів результати голосування, посилаючись на порушення при підрахунку відкріпних виборчих бюлетенів.

Суд закликав до проведення додаткового туру голосування, який правдоподібно відбудеться у вересні або жовтні. Це може довести до того, що крайньо права партія вперше очолить країну Європейського Союзу.

Кандидат Партії свободи Норберт Гофер вийшов переможцем на першому турі виборів у квітнгі і вів перед у всіх опитуваннях громадської думки перед поразкою в змаганні з кандидатом Партії зелених Александром ван дер Белленом різницею лише 30 тисяч голосів.

Рішення суду в п’ятницю припинило плани інавгурації ван дер Беллена 8 липня. Нинішній президент Австрії Гайнц Фішер залишить посаду згідно з планом. Його замінять три представники парламенту, одним з яких є Гофер.

Норберт Гофер, якому 45 років, вів вдкриту кампанію на антиіммігрантській платформі та, згідно з повідомленнями, в ході кампанії носив пістолет.

Крайньо праві та антиіммігрантські партії здобувають дедалі більшу підтримку в європейських країнах останніми місяцями, зокрема у зв’язку з рішенням Великобританії вийти зі складу Європейського Союзу.

Дивіться також: Ось що потрібно НАТО, щоб нівелювати наступальні озброєня Росії у Криму, Калінінграді

Ось що потрібно НАТО, щоб нівелювати наступальні озброєня Росії у Криму, Калінінграді. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:20 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG