Спеціальні потреби

Австралія надалі чинитиме тиск на Росію у зв'язку із катастрофою МН17 - прем’єр


Малкольм Тернбулл
Малкольм Тернбулл

Прем'єр-міністр Малкольм Тернбулл заявив, що вимагатиме від Москви підтримки зусиль Ради Безпеки ООН щодо покарання винних

Прем'єр-міністр Австралії Малкольм Тернбулл заявив в четвер, що має намір вимагати від Росії підтримки зусиль Ради Безпеки ООН щодо притягнення до відповідальності винних у катастрофі малайзійського авіалайнера над Східною Україною в липні 2014 року.

Міжнародна група слідчих в середу представила свої висновки, заявивши, що літак був збитий ракетою, доставленої на територію України з Росії.

Тернбулл заявив, що крім зусиль в Раді Безпеки, де Росія скористалася правом вето, щоб заблокувати прийняття заходів, Нідерланди можуть самостійно зайнятися залученням до відповідальності винних у цій справі.

«Кожна жертва, яка загинула в результаті удару цієї ракети, доставленої з Росії, запущеної з відома Росії, кожна з них вимагає справедливості, і ми будемо докладати невтомні зусилля, щоб забезпечити торжество справедливості», - сказав він.

Опубліковані в середу висновки підтвердили результати розслідування, проведеного раніше Радою безпеки Нідерландів. Тоді експерти прийшли до висновку, що літак авіакомпанії Malaysia Airlines був збитий ракетою «Бук» російського виробництва. Росія ці звинувачення відкидає.

Нагадаємо: внаслідок катастрофи «Боїнга» у небі над Східною України загинуло 298 осіб, у тому числі 38 австралійців.

Дивіться репортаж англійською мовою кореспондента «Голосу Америки» Генрі Риджвела про результати розслідування Міжнародної групи слідчих:

XS
SM
MD
LG