Спеціальні потреби

"На кону — кожен день". Держдеп закликав Конгрес погодити допомогу Україні на тлі ракетної атаки на Чернігів


Заступник речника Державного департаменту США Ведант Пател під час брифінгу
Заступник речника Державного департаменту США Ведант Пател під час брифінгу

Державний департамент закликав Палату представників американського Конгресу якнайшвидше погодити додаткове фінансування потреб національної безпеки на тлі нових російських обстрілів українських міст.

На брифінгу у середу 17 квітня заступник речника Державного департаменту США Ведант Пател заявив, що ракетний удар по Чернігову підкреслює нагальність виділення допомоги Україні.

Наша підтримка українських партнерів може продовжувати впливати на цей конфлікт і може врятувати життя. Палата представників повинна діяти негайно
Вендан Пател

“Це черговий приклад жахливої російської ракетної атаки, цього разу по центру Чернігова. Фотографії цих атак жахливі, але, крім того, це підкреслює необхідність якнайшвидше погодити додаткове фінансування потреб національної безпеки. Ми вважаємо, що наша підтримка українських партнерів може продовжувати впливати на цей конфлікт і може врятувати життя. Палата представників повинна діяти негайно”, — зауважив він.

За словами посадовця, Держдеп очікує, що Палата представників вже цього тижня проголосує за нові законопроєкти про допомогу Україні, яка захищається від Російської Федерації та Ізраїлю, який протистоїть іранському режимові.

“Без перебільшення, на кону — кожен день”, — наголосив Пател.

Китай підтримує військову машину Росії – Держдеп

Він також додав, що гуманітарна допомога та зусилля щодо зміцнення безпеки Індо-Тихоокеанського регіону мають життєво важливе значення для зовнішньої політики та інтересів національної безпеки США.

Крім цього речник Державного департаменту засудив дії Китаю для підтримки промислової бази Росії. За словами Патела, КНР підтримує військові зусилля Росії, і допомагає нарощувати військове виробництво РФ.

Така підтримка активно сприяє війні Росії в Україні та становить значну загрозу європейській безпеці
Вендан Пател

Зокрема посадовець розповів про поставки Москві верстатів, мікроелектроніки, оптики, БПЛА та технології крилатих ракет, а також натуральної целюлози, яку Росія використовує для виготовлення куль.

“Ці матеріали заповнюють критичні прогалини в російському оборонному виробничому циклі, допомагаючи відродити російську оборонно-промислову базу, яка раніше зазнала значних невдач через санкції та експортний контроль з боку Сполучених Штатів та наших партнерів”, — заявив Пател і додав: “Така підтримка активно сприяє війні Росії в Україні та становить значну загрозу європейській безпеці”.

Заступник речника Держдепу повідомив, що Сполучені Штати висловили цю стурбованість КНР через дипломатичні канали, зокрема під час нещодавніх розмов на рівні лідерів. Крім цього, США видали виконавчий наказ, спрямований на банки третіх країн, які сприяють підтримці російської оборонно-промислової бази.

“Ми наклали санкції на відповідні фірми в КНР і готові вжити подальших кроків у разі необхідності”, — підсумував він.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG