Спеціальні потреби

ООН: Ассандж має право на свободу і компенсацію


Робоча група ООН визнала необґрунтованим переслідування засновника Wikileaks Джуліана Ассанджа.

Комісія ООН незалежних експертів з питань свавільних затримань заявляє про безпідставне обмеження свободи засновника WikiLeaks Джуліана Ассанджа і наголошує, що він має бути звільнений.

«Безпідставне затримання Ассанджа має бути припинене, його недоторканість і право на пересування мають поважатися. А він сам повинен мати право на компенсацію», - стверджує робоча група ООН.

Нагадаємо, у 2014 році Ассандж поскаржився в ООН на незаконне обмеження волі у зв'язку з тим, що він не може залишити посольство Еквадору під загрозою арешту поліцією Лондона за запитом шведської влади. У Швеції Ассанджа звинувачують у сексуальних злочинах. Він наполягає на своїй невинуватості.

«Робоча група вважає, що різні форми позбавлення волі, яким був підданий Джуліан Ассандж, є формою свавільного затримання», – сказав Сон-Пхіль Хон, голова робочої групи ООН.

Засновник WikiLeaks напередодні заявив, що має намір 5 лютого здатися британській поліції. За його словами, це станеться, якщо робоча група ООН у справах незаконного позбавлення волі відмовиться підтримати його скаргу на незаконне переслідування.

Британський уряд заявляє, що має законне зобов’язання видати Ассанджа Швеції, і стверджує, що засновник Wikileaks добровільно уникає законного затримання, залишаючись у посольстві Еквадору у Лондоні.

Нагадаємо, що рішення робочої групи ООН не є юридично зобов’язуючим.

Тим часом - Ассандж вимагає, щоб Британія та Швеція виконали рішення комісії ООН, яка визнала його переслідування незаконним. Про це він заявив на своїй прес-конференції у п’ятницю, яку вів через Skype.

Дивіться також: Позитив у відставці Абромавичуса побачив екс-посол США в Україні

Позитив у відставці Абромавичуса побачив екс-посол США в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:27 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG