Спеціальні потреби

Активісти закликають обмежити експорт зброї у світі


Противники розповсюдження звичайної зброї вимагають усі країни-члени ООН підписати міжнародну конвенцію, яка б суворо обмежувала експорт зброї. Вони сподіваються, що це може бути зроблене під час Дипломатичної конференції ООН в Нью-Йорку наступного місяця.

«Це буде перший договір, який регулюватиме торгівлю зброєю, в результаті якої навколо світу щодня помирає півтори тисячі людей або півмільйона щорічно».
Сюзан Носсел
Конфлікт у Сирії, який забрав життя понад 14,000 людей, робить це питання ще більш актуальним. Фотожурналіст Пол Конрой повернувся з Сирії, де він був поранений та переховувався у сховищі в місті Гомс. Він був свідком того, як журналістку «Sunday Times» Мері Колвін було вбито в результаті ракетного обстрілу. Після повернення до Великобританії Конрой приєднався до активістів Коаліції з контролю за озброєнням. Він каже, що під час свого перебування в Сирії був просто вражений обсягом зброї, що знаходилася в розпорядженні урядової сирійської армії:

«У них було постійне, необмежене постачання зброї. Ми почали розслідування і вийшли на представника Росії. І він відкрито визнав, що вони продають зброю Сирії. Я запитав, чи вони планують припинити, а він сказав, що ні. І ніхто не може нічого зробити. Ми не можемо використати в якості аргументу жодного міжнародного договору. А вони кажуть, що, якщо вони не продаватимуть зброю Сирії, її продаватиме хтось інший».

Конрой та інші активісти орендували танк, аби привернути увагу громадськості до проблеми розповсюдження звичайної зброї. Учасники кампанії планують взяти цей танк на тур до Лондона, аби протестувати біля посольств країн, які є основними гравцями в міжнародній торгівлі зброєю. Це включає і Індію, співробітникам посольства якої вони вручили петиції. А перехожим роздають банани. Це має продемонструвати той факт, що експортери бананів мають більше обмежень на торгівлю, ніж продавці зброї. Подібні акції відбуваються і в Нью-Йорку. Сюзан Носсел – виконавчий директор американського осередку Міжнародної амністії. Вона сподівається, що на дипломатичній конференції ООН, яка розпочнеться 2-го липня, конвенція про обмеження розповсюдження звичайної зброї буде підписана:

«Це буде перший договір, який регулюватиме торгівлю зброєю, в результаті якої навколо світу щодня помирає півтори тисячі людей або півмільйона щорічно».

Говард Вілдон – директор з політики ADS Group, яка представляє британську оборонну індустрію. Він каже, що Великобританія, США та інші західні експортери зброї вже погодилися на суворий контроль над продажем озброєння:

«Нам потрібний договір, який охоплює увесь світ, всі країни, аби переконатися, що країни не продають один одному зброю в обхід умов, на які ми погодилися. Чи це вдасться? Може, і ні, але ми мусимо намагатися».

Учасники кампанії кажуть, що конфлікти на Близькому Сході ще більше підкреслюють необхідність встановлення загальносвітової системи обмеження розповсюдження звичайної зброї.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

"В Америці немає місця насильству", — Джо Байден. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:39 0:00
XS
SM
MD
LG