Спеціальні потреби

На виборах у Вірменії переміг Серж Саргсян


Серж Саргсян
Серж Саргсян
Згідно з попередніми результатами, президент Вірменії Серж Саргсян переобраний на другий термін. Центральна виборча комісія країни оголосила у вівторок, що Саргсян набрав майже 59% голосів, що дозволяє йому уникнути другого туру виборів. Його найближчий суперник, уродженець США Раффі Ованнісян, набрав 37% голосів під час голосування у понеділок.

Явка виборців становила лише 60%, і перемога діючого президента над його п’ятьма суперниками була цілком очікуваною. Ованнісян критикував проведення голосування, вказуючи на деякі порушення.

Спостерігачі ОБСЄ заявили, що процес волевиявлення у Вірменії покращився порівняно з попередніми виборами, але в той же час останні вибори характеризувалися апатичним ставленням до них виборців та відсутністю реальної конкуренції.

Остаточні результати будуть оголошені наступного понеділка.

Перемога Саргсяна означає, що його Республіканська партія, яка перебуває при владі вже 13 років, залишатиметься у керма країни.

Хоча вибори були вільним змаганням між кандидатами, вони пройшли у напруженій атмосфері. З восьми кандидатів один вибув з перегонів, два оголосили виборам бойкот, при чому один з них також розпочав голодування протесту, на четвертого було здійснено напад, у результаті якого він був поранений, а п’ятий побоюється арешту, оскільки він знає, хто замовив замах. Ще два кандидати заявили про виборчі порушення ще до початку голосування.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG