Спеціальні потреби

Парламент Франції схвалив законопроект про геноцид вірмен


Протести біля парламенту у Парижі
Протести біля парламенту у Парижі

Нижня палата парламенту Франції схвалила спірний законопроект, який запроваджує кримінальну відповідальність за заперечення геноциду вірмен в Османській імперії під час Першої світової війни.

Анкара попереджала, що дипломатичні відносини з Парижем будуть напружені, якщо французький парламент ухвалить такий законопроект.

Згідно з повідомленням, у відповідь на сьогоднішнє рішення, Туреччина вже відкликала свого посла у Франції для консультацій.

Ухвалений закон передбачає покарання за публічне заперечення геноциду штрафом у розмірі 58,5 тисяч доларів та ув’язненням терміном до одного року. Законопроект тепер розглядатиме верхня палата парламенту Франції – Сенат.

Вірменія вважає геноцидом вбивство близько півтора мільйона вірмен в Османській імперії під час Першої світової війни. Туреччина не визнає тих подій геноцидом і каже, що кількість убитих перебільшена і, що загиблі стали жертвами громадянської війни та заворушень у країні.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG