Спеціальні потреби

Через "Голодні ігри" стала популярною стрільба з лука


"Голодні ігри" зробили популярною стрільбу з лука
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:42 0:00

"Голодні ігри" зробили популярною стрільбу з лука

Лук та стріла, один з перших видів зброї, яку вигадало людство. Історики вважають, що користуватися луком люди почали понад двадцять п’ять тисяч років тому.

Спочатку це був засіб прохарчуватися, згодом лук став зброєю. Щоправда, з прогресом і поширенням вогнепальної зброї, лук поступово здав позиції, але стрільба з нього перетворилась на спорт.

Її прихильники стверджують, що це чудове захоплення для вдосконалення внутрішньої дисципліни. У Сполучених Штатах, останнім часом цей спорт переживає чергову хвилю популярності.

Уроки стрільби з лука Бетані Борст почала лише два місяці тому. Її надихнула книга, а згодом поставлений по ній кінофільм «Голодні ігри». Бетані каже:

«Це важко. Потрібно старатися усе робити правильно, але загалом це цікаво».

Мама Бетані, Емі Борст, переконана, що стрільба з лука ідеальний спорт для її доньки:

«Вона стала краще зосереджувати увагу, оскільки вчиться готуватися до пострілу, а не просто запускати стрілу».

Раселу Сперксу також подобається спокійна природа цього виду спорту:

«Я ставлю перед собою мету, і якщо її досягаю, отримую відчуття задоволення».

Тренер Рус Роу викладає у спортивному центрі. У 1984 році вона брала участь в Олімпійських іграх у Лос-Анджелесі. Рус розповідає, що стрільба з лука – особливий вид спорту, який вимагає внутрішнього спокою:

«Потрібно заспокоїтися, сконцентруватися на собі. Це дуже спокійний, нерухливий спорт»

Навчання початківців Рус починає з легкого, базового лука. Поступово, з набуттям досвіду та впевненості у собі, вони переходять на так званий блоковий лук.

«Я хочу потрапити на Олімпіаду», – каже Бетані Борст.

Сплеску популярності стрільби з лука сприяв успіх американських олімпійців у Лондоні, де вони здобули срібну нагороду у командних змаганнях. Інтерес до цього спорту підкріпив кінороман «Голодні ігри» та інша відео продукція.Тренер Рус Роу підкреслює:

«Голодні ігри» залишаються популярними, мультфільм «Відважна» дуже популярний. На телебаченні з’явились дві програми, присвячені стрільбі з лука. Зараз з’явилось стільки можливостей побачити цей спорт, яких не існувало раніше.
Сплеску популярності стрільби з лука сприяв успіх американських олімпійців у Лондоні, де вони здобули срібну нагороду у командних змаганнях.

Стрільба з лука один з тих видів спорту, яким не пізно зайнятися у будь-якому віці.

Тренер Рус Роу каже:

«Цей спорт схожий на ґольф. Він вимагає точності та навичок. Це спорт для будь-якого віку. До нас приходять початківці, яким 50-60 років, і вони отримують задоволення».

Чарльз Рендлмен почав займатися стрільбою з лука чотири роки тому. Тепер він допомагає іншим оволодівати цим мистецтвом:

«Мені дуже подобається, що стрільба з лука допомагає самовдосконаленню. Як лучник, я стежу за своєю концентрацією та координацією і маю можливість їх вдосконалювати».

Стрільба з лука, підкреслює Рус Роув, це, в першу чергу, психологічний вид спорту:

«Якщо ви помилилися, найскладніше забути про помилку і надіслати наступну стрілу так як потрібно.

Щороку приблизно сім мільйонів американців займаються стрільбою з лука. Статистично, це один з найбезпечніших сучасних видів спорту.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG