Спеціальні потреби

Опозиція хоче імпічменту президента


Представники опозиції зібрали більше 300 тисяч підписів на підтримку судового позову проти президента Януковича, про це повідомив під час прес-конференції у Києві один з лідерів опозиції Олександр Турчинов. Цей позов в опозиції називають першим етапом імпічменту президента.

«Позов готовий, і цей позов - це перелік злочинів проти української держави, які скоїв чинний президент Янукович», - сказав голова ради об’єднаної опозиції Арсеній Яценюк. Незаконними в опозиції називають підписання президентом пенсійної реформи, Податкового кодексу, мовного закону, призначення усього складу Кабміну.

Окрім того, в опозиції говорять, що мають свідчення колишнього судді Конституційного Суду про те, що на нього чинили тиск, коли розглядалося подання про повернення до старої Конституції.

За словами Яценюка, об’єднана опозиція, слідуючи своїй меті - зняти Януковича з посади президента, вже внесла до парламенту відповідний законопроект, але реалізація імпічменту стане можливою після того, як опозиціонери отримають більшість у парламенті. До того ж, в опозиції прекрасно розуміють, що на суддів буде здійснюватися тиск. Політичні експерти вважають це головною, але не єдиною, причиною того, що Януковича з посади ніхто не посуне.

«Цей позов ще потрібно довести у судах, на які опозиція не має впливу, там ситуація така, що суд більше дослухається до влади», - сказав Голосу Америки керівник Центру політичного аналізу «Пента» Володимир Фесенко. «Окрім того, я сумніваюся, що сам Янукович на когось тиснув, скоріше були поради з боку окремих наближених людей, але прямий зв'язок з Януковичем буде складно довести».

Ідею імпічменту ускладнює і відсутність відповідного закону, адже в Україні ця процедура законодавчо не підкріплена. Всі попередні президенти ветували законопроекти, а зараз опозиція не має достатньо представників у парламенті, які б могли провести процедуру імпічменту.

За словами Фесенка, подібні кроки опозиції можуть бути спробую привернути на свій бік більше прихильників, адже для них зараз критично важливо мати щонайменше 150 депутатів у парламенті, щоб можна було блокувати зміни до Конституції.
Позов готовий, і цей позов - це перелік злочинів проти української держави, які скоїв чинний президент Янукович».
Арсеній Яценюк

Політичні експерти припускають, з цієї самої причини в опозиції заявляють «хто не з Об’єднаною опозицією - той з Януковичем», адже партії, яким пропонували приєднатися і, які відмовили, будуть боротися за один електорат з опозицією.

Яценюк заперечив те, що в Об’єднаній опозиції назрів розкол через несправедливий розподіл списку та навіть можливе повторне проведення з’їду партії для переформатування списку.

"Усі ображені не мають права ображатися за те, що їм не дали місця народного депутата, оскільки чинним членам парламенту, які не потрапили до списку, робилися пропозиції щодо участі у виборах по мажоритарних округах", - сказав Яценюк.

В опозиції вже зараз заявляють про тиск на представників їх штабів у різних регіонах країни, і погрожують більш активними діями у разі, якщо вибори будуть визнані нечесними. Окрім того, в опозиційному штабі підтримують погрози санкціями країн Західної Європи та Сполучених Штатів, якщо вони стосуватимуться президента особисто.

«Введення санкцій можливе по відношенню персонально до президента, а не до країни. В тому випадку, якщо вибори будуть сфальшовані – опозиція буде підтримувати персональні санкції проти режиму», - сказав Голосу Америки Яценюк.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG