Спеціальні потреби

Опозиція готова усувати Януковича через Європейський суд


Об’єднана опозиція подала до Вищого адміністративного суду на президента Януковича і закликає громадян України приєднатись до судового позову.

На прес-конференції у понеділок лідер Об'єднаної опозиції Арсеній Яценюк продемонстрував листівку, яку запропонують на підпис громадянам у наметах «Батьківщини» по всіх обласних та районних центрах.

«Пане президенте! Я буду вас судити!» – сказано у листівці, а далі перераховуються пункти звинувачень.

Серед них, зокрема, зміна Конституції, незаконно сформована з «тушок» більшість, скандальні Харківські угоди, переслідування лідерів опозиції, мовний закон.
Як заявив Яценюк, закон про мову став останньою краплею, що переповнила чашу терпіння і спонукала опозицію «перейти від оборони у наступ» та добиватися усунення Януковича від влади.


План дій такий. 16 липня стартує Всеукраїнська акція «Україна проти Януковича». Об’єднана опозиція подає до Вищого адміністративного суду позов проти президента за узурпацію влади. Якщо Вищий адмінсуд відмовляє у позові, опозиціонери апелюють до Європейського суду з прав людини та інших міжнародних судових інстанцій.

Паралельно збираються персональні позови громадян. Усе це разом має стати юридичною основою для імпічменту.

Як прогнозує Яценюк, після парламентських виборів цієї осені Янукович втратить більшість і контроль над Радою. Тоді демсили зможуть 226 голосами створити парламентську спецкомісію й розпочати процедуру усунення його від влади.

«Опозиція вважає, що усунення від влади повинно відбутися через механізм імпічменту президента. Саме тому опозиція внесла до парламенту закон України «Про порядок імпічменту президента України». Одначе для того, щоб відбулась процедура імпічменту, необхідні вагомі юридичні підстави. Даний позов є першим етапом у фактичному звинуваченні президента Януковича у злочинах проти української держави. Це ляже в основу вироку проти Януковича», – пояснив Яценюк.

Арсеній Яценюк додав, що у позові викладено не політичні, а саме юридичні обвинувачення. У позовній заяві Яценюка дії глави держави кваліфікуються як протиправні.

Як мовиться у документі, «Відповідно до статті 5-ї Конституції, ніхто не може узурпувати державну владу. Водночас, починаючи з 1 жовтня 2010 року відповідач вчинив дії, які відповідно до Конституції, не мав права вчиняти. З цього можна зробити висновок, що в діях відповідача вбачаються факти узурпації влади в країні шляхом привласнення додаткових повноважень, на виконання яких він не уповноважувався українським народом».

А в той час як політики погрожують владі судовими позовами, прості українці намагаються побороти її самою лиш силою свого духу. Під Українським домом у Києві ось уже два тижні триває голодування на знак протесту проти ухваленого 3 липня «мовного» закону.

Захисники української мови відмітають усі політичні прапори, як і усі компроміси. Вони не погодились припинити свою акцію, як їм радили опозиційні політики, і пообіцяли стояти «до останньої швидкої». На сьогоднішній день під Українським домом голодує 12 людей; п'ятьох уже забрали карети швидкої допомоги.

Відео - найголовніше

"В Америці немає місця насильству", — Джо Байден. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:39 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG