Спеціальні потреби

США і Туреччина взаємно заморозили видачу віз


Заява посольства США в Туреччині, поширена через Twitter
Заява посольства США в Туреччині, поширена через Twitter

Сполучені Штати у неділю оголосили про призупинення процедур видачі усіх видів американських гостьових віз в Туреччині, і турецький уряд негайно оголосив таке ж призупинення у відповідь.

У заяві американського посольства в Анкарі сказано: ”останні події змусили уряд Сполучених Штатів переглянути те, як уряд Туреччини гарантує безпеку місії США та її працівників”.

Для зменшення кількості відвідувачів посольства і консульств на час проведення перегляду, ми негайно призупинили усі послуги щодо неімміграційних віз у всіх дипломатичних будівлях в Туреччині.

Заява не пояснює причини оголошеного “перегляду” і не повідомляє, як довго триватиме призупинення візового обслуговування.

Тим часом ЗМІ звертають увагу на те, що дипломатичному протистоянню передував арешт працівникам американського консульства у Стамбулі у зв’язку з підозрою про його зв’язки з невдалим минулорічним переворотом в Туреччині.

Вашингтон засудив затримання Метіна Топуза, турецького громадянина, назвавши крок безпідставним і таким, що завдає шкоди двостороннім відносинам.

В американській заяві сказано: “для зменшення кількості відвідувачів посольства і консульств на час проведення перегляду, ми негайно призупинили усі послуги щодо неімміграційних віз у всіх дипломатичних будівлях у Туреччині”.

Кількома годинами після американського оголошення Туреччина відповіла, що призупиняє видавати свої візи у США, пояснивши рішення копією речень у заяві США.

Туреччина називає одним з лідерів спроби перевороту турецького релігійного лідера Фетуллу Ґюлена, який багато років живе у США.

Сполучені Штати відмовляються видавати Туреччині Ґюлена, який заперечує свою причетність до заколоту проти президента Реджепа Таїпа Ердогана.

У межах розслідування спроби перевороту в Туреччині заарештували 50 тисяч осіб. Десятки тисяч були звільнені з роботи в державних установах і понад 100 одиниць ЗМІ були закриті.

У неділю турецька прокуратура звинуватила 11 активістів правозахисників у підтримці терористичних груп і закликала ув’язнити їх на терміни тривалістю до 15 років.

Серед звинувачених: два чільні представники організації “Міжнародна амністія” в Туреччині, а також громадяни Німеччини і Швеції.

Німеччина назвала затримання і звинувачення свого громадянина “неприйнятним”.

“Міжнародна амністія” заявила, що дії турецької влади “обурливі”, а звинувачення “абсурдні” і висловили сподівання, що суд відкине їх.

Дивіться також: Стіна на кордоні з Мексикою: Що думають про амбітний план президента США мешканці прикордонних районів?

XS
SM
MD
LG