Спеціальні потреби

США, Київ і союзники по НАТО відкинули "ультиматум" Путіна щодо України


Міністр оборони США Ллойд Остін на пресконференції під час зустрічі міністрів оборони країн НАТО в штаб-квартирі Альянсу в Брюсселі, Бельгія, 14 червня 2024 року. REUTERS/Johanna Geron
Міністр оборони США Ллойд Остін на пресконференції під час зустрічі міністрів оборони країн НАТО в штаб-квартирі Альянсу в Брюсселі, Бельгія, 14 червня 2024 року. REUTERS/Johanna Geron

Сполучені Штати, Україна та НАТО відхилили умови для припинення вогню в Україні, які у п’ятницю висунув президент Росії Володимир Путін, який заявив, що припинить свій наступ на Україну за умови, що Київ вийде з територій, на які претендує Москва, і відмовиться від бажання приєднатися до НАТО.

«Путін окупував, незаконно окупував, суверенну українську територію. Він не має права диктувати Україні, що вона має робити для досягнення миру», – заявив міністр оборони Ллойд Остін наприкінці зустрічі НАТО в Брюсселі.

«Він міг би покінчити з цим сьогодні, якби він вирішив це зробити, і ми закликаємо його зробити це, і залишити українську суверенну територію», – додав Остін.

Напередодні мирної конференції по Україні в Швейцарії Путін заявив, що Москва припинить свій наступ лише в тому випадку, якщо Київ фактично здасться, вивівши свої війська зі сходу та півдня країни.

Він також вимагав від Києва відмовитися від заявки на членство в НАТО і визнати незаконну анексію Криму Росією в 2014 році.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що пропозиція Путіна про припинення вогню є ультиматумом, якому не можна довіряти.

У розмові з італійським новинним каналом SkyTG24 на полях саміту G7 Зеленський сказав, що не думає, що Путін припинить свій військовий наступ, навіть якщо його вимоги щодо припинення вогню будуть виконані.

«Це ультимативні меседжі, які нічим не відрізняються від меседжів минулого», — сказав Зеленський, порівнюючи прагнення Путіна з експансіоністським прагненням Адольфа Гітлера перед початком Другої світової війни.

«Це те саме, що робив Гітлер... Ось чому ми не повинні довіряти цим повідомленням».

Міністри оборони країн НАТО в п'ятницю схвалили новий план постійної довгострокової допомоги в галузі безпеки та військової підготовки для України.

Цей план став відповіддю на затримки із західними поставками після багатомісячних дебатів у Конгресі щодо підтримки Києва.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG