Спеціальні потреби

Саміт НАТО у Вашингтоні працюватиме над створенням “надійного мосту” до майбутнього членства України в альянсі: Остін


Міністр оборони Сполучених Штатів Ллойд Остін виступає на пресконференції після зустрічі міністрів оборони НАТО в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі, п’ятниця, 14 червня 2024 р. (Фото: AP Photo/Virginia Mayo)
Міністр оборони Сполучених Штатів Ллойд Остін виступає на пресконференції після зустрічі міністрів оборони НАТО в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі, п’ятниця, 14 червня 2024 р. (Фото: AP Photo/Virginia Mayo)

На саміті НАТО у Вашингтоні 9-11 липня цього року буде зроблено кроки для створення “надійного мосту” до майбутнього членства України в альянсі. Втім, у найближчому майбутньому розширення НАТО не передбачається.

Я не бачу жодного бажання чи ознак того, що ми будемо продовжувати розширення [НАТО] у будь-який момент у найближчому майбутньому
Ллойд Остін

Такі заяви зробив міністр оборони США Ллойд Остін на підсумковій пресконференції за результатами зустрічі міністрів оборони країн НАТО у Брюсселі 13-14 червня.

“Поки ми готуємось до Вашингтонського саміту, партнерство НАТО та України продовжує поглиблюватися. Саміт зробить кроки до надійного мосту до майбутнього членства України”, - сказав Остін у своєму вступному слові.

Водночас відповідаючи на запитання журналістів, він також зазначив, що наразі він не спостерігає бажання серед країн альянсу чи інших ознак того, що розширення блоку станеться найближчим часом.

“Що стосується розширення НАТО, я думаю, що це те рішення, яке, знаєте, 32 члени НАТО приймуть у якийсь момент часу. Я не бачу жодного бажання чи ознак того, що ми будемо продовжувати розширення у будь-який момент у найближчому майбутньому”, - заявив Остін.

На його думку, завжди існуватимуть країни, зацікавленні у приєднанні до альянсу з огляду на ті цінності та взаємні обов’язки захищати один одного у разі нападу, які втілює собою НАТО. Він вкотре нагадав про політику відкритих дверей альянсу стосовно нових членів.

Водночас Остін наголосив, що члени НАТО наразі хочуть зачекати з подальшим розширенням.

“Я думаю, на цей час, знаєте, члени альянсу, ймовірно, хотіли б, щоб ситуація стабілізувалася і врегулювалася, поки ми інтегруємо нових членів”, - зазначив очільник Пентагону, маючи на увазі Фінляндію та Швецію, які приєдналися до НАТО нещодавно.

Тим часом НАТО залишиться відданим підтримці “вільної та суверенної” України та допомагатиме їй у самообороні, наголосив Остін, згадавши, що дотепер США надали Україні військової допомоги на загальну суму 98 мільярдів доларів.

“Це головна причина, чому Україна досі успішно захищала свою територію”, - зауважив він, пояснивши, що для багатьох видів військової допомоги потрібен час від моменту ухвалення до моменту, коли вони можуть потрапити в Україну.

Остін також привітав оголошення про те, що НАТО візьме на себе більшу частину координації допомоги Україні та тренування українських військовослужбовців.

“Я думаю, що НАТО має величезну цінність для цих зусиль”, - сказав Остін, водночас схвально оцінивши й роботу Контактної групи з питань оборони України, яка функціонує за лідерства США.

“Контактна група з питань оборони України показала чудові результати протягом останніх понад двох років”, - зазначив міністр оборони. “Вона дала можливість Україні зробити те, що вона [Україна] зробила. Я маю на увазі, що [Україна] зіткнулася з набагато переважливою бойовою силою, й справді завадила цій силі досягти будь-яких стратегічних цілей за два з половиною роки”.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Лондон не змінив свою позицію щодо Storm Shadow. Деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG