Спеціальні потреби

Нові санкції США: "Калашніков", Rosneft, Курченко, молодший Янукович...


Адміністрація президента США Барака Обами наклала додаткові санкції на більш ніж 20 фізичних та юридичних осіб у зв'язку із діями Росії в Україні.

Міністерство фінансів США зокрема поширило санкції на колишніх українських високопосадовців, наближених до Віктора Януковича осіб, представників російської оборони, установ банківського сектора Росії, підприємства у анексованому Криму та ін.

Представник Міністерства фінансів США Джон Сміт відзначив у спеціальній заяві, що нові санкції є частиною зусиль адміністрації Барака Обами "спрямованих чинити тиск на Росію за порушення норм міжнародного права та розпалювання конфлікту у Східній Україні".

До санкційного списку внесені: Андрій Клюєв, Олександр Янукович, Сергій Курченко, Роман Роттенберг (син російськго бізнесмена), очільники концерну «Калашніков» Білютін та Омельченко.

Серед підприємств у Росії та Криму проти яких запроваджено санкції: "Іжмаш", Керченська паромна переправа, морські торговельні порти у Євпаторії, Керчі, Севастополі, Ялті.

До списку також внесені: керівна компанія Російського фонду прямих інвестицій, Російська агенція зі страхування експортних кредитів та інвестицій, Rosneft Finance, Rosneft Trading та інші.

З повним переліком фізичних осіб та компаній можна ознайомитись на сайті Міністерства фінансів США.

Деякі західні експерти вже встигли прокоментувати новий раунд санкцій.

"От і кінець відновленню взаємин США-Росія. Міністерство фінансів США наклало санкції на Російський фонд прямих інвестицій, Російський суверенний фонд, а також Борис Роттенберг", - відзначає журналіст Bloomberg Джейсон Коркоран.

"Головне тут, що у переліку санкцій 8 об'єктів пов'язані із Геннадієм Тімченко (російський мільядер, якого називають наближеним до Путіна - прим.)", - пише Ендрю Вайс з Carnegie Endowment.

"У санкційному переліку значні поповнення", - констатує інший дослідник Carnegie Endowment Балаш Ярабік.

Дивіться також: Путін ніколи не переможе США і треба йому нагадати про це - конгресмен США

Путін ніколи не переможе США і треба йому нагадати про це - конгресмен США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:20 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG