Спеціальні потреби

Виправдання судом дружинника, який застрелив підлітка, обурило американців


Виправдання вбивці підлітка збентежило США
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:36 0:00

Виправдання вбивці підлітка збентежило США

На знаменитій Таймс-сквер після оголошення вироку мітингували до глибокої ночі
Він відповідальний громадянин, який хоробро та рішуче захищав свою вулицю від бандитів. Він відбивався від агресивного нападника як міг і застрелив його з крайньої необхідності – кажуть одні. Ні, – відповідають інші – Джордж Зіммерман переслідував свою жертву через колір шкіри, спровокував конфлікт і, отримавши відсіч, підло застрелив підлітка.

Американське суспільство розділене, збентежене і обурене після того, як суд присяжних у Флориді виправдав громадського дружинника, який минулої зими застрелив чорношкірого підлітка. У багатьох містах пройшли не завжди мирні мітинги за участю тисяч людей. Дійшло до того, що заспокоювати людей, які вбачають у рішенні суду прояв расизму – довелось президенту США Бараку Обамі.

Маємо серйозну проблему. Залежно від кольору шкіри до людей досі ставляться неоднаково
Негайно після того як журі присяжних, до складу якого увійшло шість жінок, серед яких не було жодної афроамериканки, оголосило виправдальний вирок, на вулицях багатьох американських міст почались акції протесту.

В Нью-Йорку мітингувальники кажуть, справедливість попрано – у XXI сторіччі в Америці досі існує расова дискримінація. Такої думки, серед інших, учасник протесту Келлі Кінг:

«Маємо серйозну проблему. Залежно від кольору шкіри до людей досі ставляться неоднаково. Це демократична країна, і люди мають рівні права. Я тут тому, що не згодна з таким станом справ».

На знаменитій Таймс-сквер після оголошення вироку мітингували до глибокої ночі. Один з учасників протесту Дейв Шлейхер сказав:

«Це наруга над правосуддям. І це має непокоїти людей всіх кольорів, будь-якого соціального становища. Будь-хто, хто виступає за справедливість у сусільному житті, має бути обурений тим, що таке відбулось в Америці».

Чимало людей навпаки – обурені упередженим, як вони вважають ставленням, до вбивці, Джорджа Зіммермана, дружинника, який переслідував 17-річного чорношкірого підлітка на авто і зрештою застрелив його в ході бійки. Такі люди жертвували Зіммерману гроші в ході судового протесту, а тепер просять лишити його у спокої.

Учасник протесту в Чикаго Кейсі Дейвід Коул говорить:

«Я тут, щоб висловити мою думку. Джордж Зіммерман не винний».

Виправдання Зіммермана шокувало інших, як, наприклад, Браєна Берроуза:

Американське суспільство розділене, збентежене і обурене після того, як суд присяжних у Флориді виправдав громадського дружинника, який минулої зими застрелив чорношкірого підлітка.
«Я думаю, що Трейвон Мартін поплатився життям за те, що він, чорношкірий і опинився у переважно білому районі».

Такої думки дотримується більшість людей, які на вулицях американських міст протестують проти вироку. Говорить учасник протесту Дікі Гейнс:

«Зіммерман ув’язався за Трейвоном, поставився до нього упереджено через колір шкіри».

Тепер ті, хто не згоден із рішенням суду, шукають справедливості у Міністерстві юстиції. Впливова правозахисна організація Національна асоціація сприяння прогресу кольорового населення вже оприлюднила звернення до міністра юстиції США Еріка Голдера із закликом скористатись Законом про громадянські свободи від 1964 року, який дозволяє повторно судити особу, яка вже була виправдана на рівні штату. Втім для того, щоб ініціювати процес Міністерству доведеться довести, що убивця щонайменше діяв з расистських міркувань. Значно більше шансів має цивільний позов до Зіммермана з вимогою відшкодувати моральні збитки. Рідні вбитого хлопця пообіцяли подумати над таким варіантом.

Між тим протести на вулицях американських міст тривають.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG