Спеціальні потреби

У Ємені загинув американський заручник-фотожурналіст


Американський фотожурналіст Лук Сомерс загинув під час операції, метою якої було звільнити його з рук аль-Кайди. Міністр оборони США Чак Гейґел підтвердив в суботу, що Самерс і ще один заручник, громадянства якого початково не подано, були вбиті бойовиками аль-Кайди на Аравійському півострові під час спроби звільнити їх у п’ятницю. Тепер другого заручника опізнано як робітника організації допомоги з Південно-Африканської Республіки П’єра Коркі. Сомерса було викрадено у вересні 2013 року.

Міністр Гейґел сказав, що в ході спроби звільнити заручників загинуло також кілька терористів. Операцію проведено тому, що були «очевидні причини вважати, що життю Сомерса загрожувала негайна небезпека».

Президент Обама осудив те, що він назвав «варварським убивством» Сомерса терористами аль-Кайди. Обама також сказав, що він доручив провести спробу звільнення Сомерса «та інших заручників, яких тримали в тому самому місці».

Барак Обама, висловлюючи співчуття родині загиблого, пообіцяв вжити всіх зусиль для боротьби з терористами:

«Це моя найбільша відповідальність – зробити все можливе, щоб захистити американських громадян. І ця, і попередня операції зі звільнення заручників продемонстрували, що Сполучені Штати не пошкодують жодних зусиль, щоб використовувати всі свої збройні сили, розвідувальні та дипломатичні можливості, щоб доставити додому американських громадян неушкодженими, де б вони не перебували. І терористи, які намагаються завдати болю нашим громадянам, відчують силу американського правосуддя», – сказав президент США.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG