Спеціальні потреби

Навіщо американцям пам’ятник українського Голодомору - думки політолога


<div>گرد و خاک شدید در اهواز<br />
عکس: مرتضی جابریان</div>
<div>گرد و خاک شدید در اهواز<br /> عکس: مرتضی جابریان</div>

«Меморіал жертвам Голодомору пояснить американцям, чому українці так сильно хочуть в Європу», - професор політології Майкл Алексєєв

Чому український Меморіал жертвам Голодомору у Вашингтоні має значення для американської молоді загалом, від Каліфорнії до Чикаго, - задався питанням американський професор українського походження Майкл Алексєєв.

Доктор політичних наук викладає американським студентам уже понад 25 років.

«У студентському світі, де бракує концентрації уваги, де панує бажання жити миттєвістю, глибоке відчуття права бути у будь-якій точці світу у будь-який момент через смартфони, планшети, чи коп’ютери, чому якийсь меморіал «чомусь», що відбулося давно і далеко, повинен щось означати?» - розповідає професор свої спостереження у коментарі «Голосу Америки».

«З іншого боку, у студентському прагненні до миттєвості є жага власного відкриття світу для себе і поширення цього відкриття для якомога більшої кількості друзів. Меморіал жертвам Голодомору у столиці нашої країни стане точкою зосередження для таких відкриттів та їх поширення. Я вірю в це, напевне, більше, ні хтось міг би собі подумати», - розповідає Майкл Алексєєв.

«По-перше, це дасть для них можливість пережити і поділитися відчуттям шокуючої унікальності, яка там закладена, – каже професор. - Вони, безумовно, поцікавляться, чому там стоїть цей пам’ятник. І тоді очевидно зрозуміють, що світ в історії переживав чимало жахливого терору та руйнівного голоду. Але нічого не можна порівняти з терором-голодом на початку 1930-х років, який припав на долю України з рук уряду Сталіна».

Професор Алексєєв, який народився у Києві, але майже все життя проживає у США, впевнений, що Меморіал Голодомору вчитиме молоде покоління дбати про інші країни: «це дасть їм розуміння, що американському уряду та суспільству не байдуже до таких жертв».

Далі він додає: «І по-третє, це дасть студентам добру перспективу того, чому українці сьогодні так безмірно вірять, що демократія – це найкраща форма урядування, і чому вони такі сповнені рішучості, щоб зробити Україну процвітаючою країною, гідною приєднатись до Європи».

Нічого не можна порівняти з терором-голодом на початку 1930-х років, який припав на долю України з рук уряду Сталіна
Майкл Алексєєв

«По-четверте, це допоможе професорам, таким як мені, пояснити американській молоді, чому українці сьогодні хочуть бути частиною Європи, незважаючи на військове вторгнення Москви в поєднанні з постійним небезпечним політичним та економічним тиском, щоб зірвати європейську інтеграцію України.

І нарешті цей Меморіал послужить повідомленням для політичного терору: незалежно від того, наскільки він глибоким та розповсюдженим, він є історичною невдахою.

Дивіться також: Ми не дізнаємося, скільки життів забрав Голодомор - історик

Ми не дізнаємося, скільки життів забрав Голодомор - історик. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:41 0:00

  • 16x9 Image

    Ірина Матвійчук

    Журналістка, репортерка, редакторка вебсайту. Цікавлюсь соціальними темами та історією. Для потенційних сюжетів завжди шукаю захопливі історії про українців у США, маловідомі сторінки історії, про неймовірні долі людей та бізнесів. Приєдналася до команди Української служби Голосу Америки у 2014 році. Перед тим працювала в журналі National Geographic та на "Радіо Свобода". Люблю читати книжки, створила у США книжковий клуб Books-R-Us Ukrainian. Із задоволенням подорожую в країни/регіони, які є непопулярними для туристів. Одружена, маю доньку.  

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG