Спеціальні потреби

Кількість жертв серед цивільних в Афганістані збільшилась на 23 відсотки


Організація Об’єднаних Націй повідомила, що протягом шести місяців цього року кількість цивільних жертв в Афганістані збільшилася на 23 відсотки.

Місія ООН з питань допомоги Афганістану заявила, що оприлюднений у середу піврічний звіт вказує на збільшення кількості жертв серед цивільного населення з приводу частішого застосування вибухових пристроїв.

Місія ООН зареєструвала 1319 смертельних жертв і 2533 випадки поранення серед цивільних – що становить збільшення на 14 відсотків смертей і 28 відсотків поранених за цей сам період, що у 2012 році.

Згідно з повідомленням, кількість убитих і поранених міняє на гірше тенденцію зменшення кількості жертв торік, і становить повернення до тенденції, яку зареєстровано у 2011 році, коли кількість убитих і пораниних була рекордно високою.

У піврічному звіті про захист цивільних у збройному конфлікті в Афганістані сказано, що 74 відсотки жертв були спричинені повстанцями і дев’ять – проурядовими силами. Крім цього, 12 відсотків – це результат боїв між обома сторонами.

Проте Міжнародні сили допомоги (коаліційні війська) піддають під сумнів дані звіту ООН. В окремому звіті вони заявили, що повстанці відповідальні за 90 відсотків жертв серед цивільних. Вони сказали, що захист цивільних афганців – це «священне довір’я і відповідальність, що яких коаліційні сили ставляться з великою серйозністю».
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG