Спеціальні потреби

Афганський Талібан різко відповів на заяву Трампа про відмову від мирних переговорів


Забігулла Муджагід
Забігулла Муджагід

Відкинення президентом Трампом можливості вести мирні переговори з Талібаном в Афганістані викликало рішучу реакцію з боку цього угруповання. Тимчасом афганські мусульманські духівники виступають проти продовження військових дій для закінчення збройного конфлікту.

«Ми завжди твердили, що питання війни і миру залежить не від кабульського режиму, але він американських окупантів, і недавня заява Трампа робить це очевидним», заявив у вівторок представник Талібану Забігулла Муджагід.

Президент Трамп виключив переговори з екстремістським угрупованням і обіцяв «знищити» бойовиків після хвилі терористичних атак у столиці Афганістану Кабулі, в результаті яких загинули сотні людей.

«Вони вбивають людей на ліво і на право. Невиннні люди гинуть на ліво і на право», сказав Трамп делегації США в Раді Безпеки ООН під час зустрічі в Білому домі.

«Отже ми не хочемо розмовляти з Талібаном. Може прийде час, але це не буде тепер, сказав американський президент, натякаючи про те, що масштабніша військова операція проти Талібану неминуча.

У письмовій заяві, переданій засобам масової інформації, представник бойовиків сказав, що Трамп і його прихильники війни повинні сподіватися саме такої реакції, а не «троянд» від Талібану.

«Війна лише зробить відплатні хвилі джихаду більш насильницькими і на багато разів збільшить людські й фінансові втрати серед американських військ», сказав Муджагід.

Проте представник президента Афганістану Ашраф Гані не підтримав ідеї Трампа про відкинення переговорів з бойовиками. Шах Гуссейн Муртазаві заявив «Голосу Америки», що афганський уряд вдасться до всіх можливих засобів, щоб запобігти терористичним атакам.

Дивіться також: Трамп виголосить у Конгресі послання про стан держави

Президент Трамп сьогодні виголосить у Конгресі своє послання про стан держави. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:16 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG