Спеціальні потреби

У США визнали, що Талібан перехопив ініціативу - Вашингтону радять щорічно витрачати мільярди на протидію бойовикам


На фото: афганські бійці, які протистоять Талібану
На фото: афганські бійці, які протистоять Талібану

Талібан взяв під контроль близько половини районних центрів в Афганістані, заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США, зазначивши, що бойовики, судячи з усього, заволоділи стратегічною ініціативою на тлі виведення американських військ.

У той же час генерал Марк Міллі висловив упевненість в здатності афганських урядових сил протистояти захопленню країни Талібаном.

«Насправді, два найважливіших чинники підвищення бойової ефективності - це воля і лідерство. Це буде перевіркою волі і лідерства афганського народу, афганських сил безпеки і уряду Афганістану», - заявив Міллі журналістам на брифінгу для преси.

«Не думаю, що завершальна фаза вже написана», - додав Міллі.

Між тим віцепрезидент американського аналітичного центру CSIS Сет Джонс на сторінках видання Foreign Affairs відзначає, що в Афганістані ще можна уникнути катастрофи.

"Не маючи військових США у країні, іншим найкращим варіантом попередження найгіршого результату для Афганістану та мінімізації негативних наслідків виведення військ буде стратегія, яка концентрується на підтримці безпекових сил Афганістану та ударах по терористам. Цей підхід означатиме озброєння уряду Афганістану та інших сил, які виступають проти Талібану, розміщення невеликої кількості парамілітарних підзрозділів ЦРУ, та завдання ударів по цілях з повітря", - відзначає експерт.

На думку експерта, США також мають надавати безпековим агенціям Афганістану щонайменше 3 мільярди доларів на рік для боротьби із Талібаном.

Як повідомляв "Голос Америки", у червні видання Wall Street Journal відзначило, що на думку розвідки США, уряд Афганістану може впасти вже через шість місяців після виведення американських військ з цієї країни. Посилаючись на неназваних чиновників, видання писало, що американські розвідслужби переглянули попередні, більш оптимістичні оцінки, в той час як Талібан здійснив прорив на півночі Афганістану, захопивши десятки районів і прилеглі великі міста.

Натомість американський канал CNN у власному аналізі ситуації в Афганістані відзначив, що країна "швидко розвалюється". CNN вказує на широкий наступ угрупування Талібан, який ставить під сумнів розрахунок американської сторони, що угрупування дотримуватиметься взятих на себе обіцянок, бо, буцімто, бажає визнання на міжнародному рівні.

У четвер Палата представників Конгресу США ухвалила законопроект, який покликаний полегшити імміграцію до США тих, хто допомагав американським військовим в Афганістані.

У статті використано матеріали видання Foreign Affairs, CNN.

Дивіться також: Північний Потік-2: Що кажуть у Держдепі та Конгресі про нову угоду між США та Німеччиною?

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG