Спеціальні потреби

Правозахисників у США налякав новий патент від Amazon


Технології розпізнавання обличчя компанії Affectiva. Дана компанія не має стосунку до обставин описаних у матеріалі
Технології розпізнавання обличчя компанії Affectiva. Дана компанія не має стосунку до обставин описаних у матеріалі

Вічко дверей можуть під'єднати до баз даних правоохоронців

Компанія Amazon прагне, щоб її винахід зробив безпечнішим життя користувачів

Впливова правозахисна організація у США "Американський союз громадянських свобод" побачила загрозу правам американців у новому патенті технологічного гіганта компанії Amazon, яка хоче поєднати технологію автоматичного упізнавання облич із електронною камерою вічка дверей Ring.

Правозахисники вбачають у такому поєднанні загрозу приватності американців та можливість негативних наслідків для представників меншин, адже при ідентифікації темніших за кольором облич часто відбуваються помилки.

Як вважають в організації, патентне подання Amazon, вказує на те, що дана технологія може бути поєднана із базами даних правоохоронців, щоб виявляти підозрілих осіб та негайно повідомляти про них у поліцію.

Американський канал CNN відзначає, що компанія Amazon прагне, щоб її винахід зробив безпечнішим життя користувачів. Пропонується, що пристрій створюватиме базу підозрілих осіб, яких власник будинку зможе позначати, як небажаних. До бази даних також можуть додаватись раніше засуджені тощо. Технологія також дозволила би попереджати сусідів про підозрілих осіб, тощо.

Рідко подання на отримання патенту у таких жахливих подробицях описує майбутнє, якого прагне компанія
Позиція правозахисної організації

"Рідко подання на отримання патенту у таких жахливих подробицях описує майбутнє, якого прагне компанія. Amazon мріє про небезпечне майбутнє в якому технології компанії стануть серцевиною масивної мережі стеження, яка буде в реальному часі визначати особи перехожих за обличчям, використовуючи камери вмонтовані у вічка дверей помешкань", - пише автор статті розміщеною на сайті "Американського союзу громадянських свобод".

Організація вважає, що дана технологія завдасть непропорційної шкоди особам, які вже є "ціллю" уряду США та жертвами упередженого ставлення та зловживань через їхню расову приналежність: іммігрантам, представникам меншин, та колишнім ув'язненим.

"Існує загроза, що такі системи можуть стати причиною проблем певних осіб з правоохоронними органами, призведе до трагедій у родинах та збільшить загрозу расово мотивованого насильства з боку поліції. Окрім того, дана технологія створює ризик для активістів та протестувальників, які користуються своїм правом на свободу слова", - відзначає організація.

Розумне місто та суспільство тотального стеження - це дві сторони однієї монети. Технологія сама по собі не є ані хорошою, ані поганою
Позиція ІТ практика

Між тим експерти опитані американським каналом CNN відзначили, що патент Amazon містить застереження щодо обмежень даної технології. Експерти також відзначають, що масове застосування описаної технології дозволило би на практиці опрацювати та вирішити можливі виклики перед даною системою.

"Розумне місто та суспільство тотального стеження - це дві сторони однієї монети. Технологія сама по собі не є ані хорошою, ані поганою. Все залежить від використання", - заявив каналу CNN Меттю Прюітт з технологічної компанії NEC.

Дивіться також: Майкл Коен заявив, що Трамп особисто доручав йому робити речі, за які юрист і поплатився свободою

XS
SM
MD
LG