Спеціальні потреби

Редакційний коментар: Процес передачі влади


Рутинна і мирна передача влади однією президентською адміністрацією другій -- один з фундаментів американської демократії, який незабаром знову буде на виду.

Двадцятого січня дві тисячі дев’ятого року владу в країні перебере новообраний президент Барак Обама. Зараз він уже укомплектовує штат працівників Білого дому, заповнює 14 міністерських посад, як також призначає чимало заступників міністрів і керівників агентств, щоб могти відразу після інавгурації управляти країною.

Двомісячний період між виборами та інавгурацією президента декому може видаватись зайвим, беручи до уваги нагальність економічних проблем, перед якими стоять США і світ. Однак, ефективне управління та вирішення найгостріших проблем вимагають ретельної підготовки і саме для цього був задуманий двохмісячний процес передачі влади.

Обраний президент Обама каже, що процес підготовки вже розпочався.

«Ми хочемо переконатися, що передача повноважень у сфері національної безпеки відбулася плавно. В економічній площині ми вирішуємо з чільними експертами, як створити нові місця праці, як оживити економіку, і як нам розв`язати такі довготермінових питаннях як енергетика і охорона здоров’я».

Діючий президент США Джордж Буш сказав Бараку Обамі, що «він може розраховувати на повну співпрацю» з боку його адміністрації на час перехідного періоду.

XS
SM
MD
LG