Спеціальні потреби

Мiтт Ромнi


Політичні аналітики загалом позитивно оцiннють кампанію колишнього губернатора штату Массашусетс Мiтта Ромні, але звертають увагу на те, що він часто змінює свою позицію стосовно деяких важливих питань, а його мормонське віросповідання, вважають вони, може стати серйозною перешкодою на шляху до Білого дому.

На перший погляд, Мітт Ромні виглядає ідеальним кандидатом в президенти Сполучених Штатів. Він телегенічний, енергійний і, здається, отримує задоволення від зустрічей зі звичайними американцями протягом усієї кампанії.

Більшість аналітиків вважають Ромні досвідченим політиком і харизматичним промовцем. 60-ти річний кандидат від Республіканців народився в сім’ї політика, закінчив Гарвард, і, займаючись корпоративним інвестуванням, заробив 350 мільйонів доларів.

В 2003-му Мітт Ромні став губернатором-республіканцем в переважно демократичному штаті Массачусетс. Популярності йому додав вдалий досвід організації Зимових Олімпійських Ігор 2002 у Солт Лейк Сіті, які до нього погрузли у корупційних скандалах. Дехто вважає, що організація олімпіади зробила Ромні популярним і проклала йому дорогу до губернаторського крісла.

Ромні народився 1947-го року в Детройті. Його батько – колишній губернатор Мічигану, зазнав поразки, балотуючись в президенти. Ромні виховувався у мормонській церкві. Мормонська віра залишається загадкою для багатьох американців. Вона сповідує ідеали оптимізму, важкої праці та ощадливості. Але разом з тим часто практикує таємні церковні ритуали. Відповідно до опитувань, чимало американців не хотіли б голосувати за мормона. Полiтичний оглядач Лері Сабато пояснює це так:

“Ліберали проти мормонів, бо ті дуже консервативні. А консерватори вважають релігію мормонів певним культом. Тож виходить, що всі проти”.

Ромні, який свого часу два роки провів у мормонських місіях в Європі, вірить, що його віра не зменшить його шанси виграти вибори:

“Я не думаю, що люди так переймаються доктринами. А ті, для кого це важливо, побачать, що моя віра зробила мене кращим”.

Коли Ромні був губернатором Массачусетса, він виступав за право на аборти, визнавав права геїв на сім’ю і підтримував групи захисту довкілля. Але готуючись до президентських перегонів, він кардинально змінив свої погляди. Тепер він проти абортів і критикує одруження між геями. Він зайняв консервативну позицію і стосовно багатьох інших соціальних питань. Сам Ромні не бачить нічого поганого у такій зміні поглядів і каже, що не все, у що він вірив 12-13 років тому, є таким самим тепер.

У міжнародній політиці Ромні підтримує військову кампанію США в Іраку і критикує лідерів Ірану. Хоча він ніколи не служив в армії, Ромні усіма способами демонструє підтримку людей у формі:

“Коли йдеться про нашу армію, то я збільшив би ще на 100 тисяч наші війська в Іраку і знарядив би їх усім необхідним, щоб вони були в безпеці, а також отримали необхідну допомогу після повернення додому”.

Ромні часто з’являється зі своєю сім’єю: дружиною Енн, яку знає ще зі школи, п’ятьма синами і десятьма внуками. В Айові та Нью-Гемпширі, де офiцiйно розпочнеться вiдбiр кандидатiв на вибори, Ромні наразi веде перед в опитуваннях серед республiканцiв.

Розсилка

Відео - найголовніше

Реакції західних експертів на саміт BRICS. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:19 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG