Актуально
Джон Едвардс
Джон Едвардс, який на виборах 2004-го року отримав номінацію на посаду віце-президента від Демократичної партії, тепер змагається за президентське крісло. Син простого робітника, успішний юрист і колишній сенатор, Едвардс конкуруватиме з надзвичайно сильними претендентами, передусiм з Гіларi Клінтон та Бараком Обамою.
У липні Джон Едвардс відвідав найбідніші регіони країни. У Клiвленді, штат Огайо, він поспілкувався з місцевими жителями, відзначивши неприйнятність того факту, що 37 мільйонів американців живуть у злиднях. На мітингу в сусідньому штаті Кентукі він заявив: “З нашою заможністю і процвітанням це неприйнятно. Неприйнятно морально!”
Едвардс, який зосереджує увагу на питаннях бідності і реформи системи охорони здоров’я, націлюється на прогресивне крило Демократичної партії.
Директор Центру політичних наук Вірджинського університету Ларі Сабато зазначає, що в Демократичній партії саме ліберали найбільш впливають на процес відбору кандидатів на президентську посаду:
“Едвардс зараз лише змагається за номінацію на президентську кандидатуру. За самі вибори він хвилюватиметься пізніше. Наразі він змушений зайняти значно лiвiшi позиції вiд тих, якi вiн вiдстоював 2004-го року, бо його виборцями є переважно робітники”.
Джон Едвардс домагається прихильності організованого робітництва вже біля року, розраховуючи вплинути як на лідерів профспілок, так і на їхніх пересічних членів. У квітні він став першим кандидатом від демократів, що провів цілий день в ролі звичайного члена профспілки. Профспілковий лідер Енді Стерн закликав кожного кандидата в президенти провести день у ролі члена Міжнаціонального союзу працівників сфери обслуговування: “Він реально доклав багато зусиль у цьому і допоміг багатьом людям, і ми його дуже поважаємо за це”.
Едвардс провiв своє дитинство у маленьких містечках у штатах Південна та Пiвнiчна Кароліна в родинi простого робітника, про що вiн часто розповiдає на зустрiчах з виборцями. Він розбагатів за часи своєї юридичної кар’єри завдяки виграним судовим процесам проти великих корпорацій. 1998-го року цей успіх відкрив йому шлях до сенаторського крісла від штату Північна Кароліна.
Відтак сенатор Джон Керрі, який 2004-го року, намагався кинути виклик Джорджу Бушу, обрав Едвардса кандидатом на посаду віце-президента у виборах 2004-го року, програних демократами. Тож тепер Едвардс почав нову кампанію, плануючи вести її з позицій сили.
Втiм дослідник Iнституту президентства у США Джон Форт’є зазначає: “Але результати опитувань не підтверджують його потенціалу. Він не зібрав стільки ж грошей, скільки Обама чи Клінтон. Він є далеко позаду”.
Едвардс, який за опитуваннями є третім за популярністю серед демократів, сильно відстає від колишньої першої леді, сенатора Гіларі Клінтон і сенатора Барака Обами. Сам Едвардс зазначає:
“Я є кандидатом, якому прогнозують поразку. Але я – боєць. Це мені подобається, це зажди спрацьовувало для мене. Це така історія мого життя”.
Едвардс покладається на свою дружину Елизабет, з якою він вже 30 років. Її вважають сильним політичним стратегом. І, не зважаючи на неоперабельну стадію раку, діагноз якого був поставлений цього року, саме Елизабет займає дуже помітне місце в його кампанії.
Едвардс провів багато часу в штаті Айова, де в сiчнi розпочнеться вiдбiр претендентiв i де він мав значну підтримку 2004-го року. Спочатку він вів там перед в опитуваннях, але тепер зрівнявся зі своїми двома головними суперниками. Як вказує політолог Ларрі Сабато, він не може собі дозволити програти в Айові: “Йому не допоможе навіть друге місце. Якщо він не буде першим в Айові, йому можна сходити з дистанції”.
Останніми місяцями послідовники Едвардса серед членів профспілок і Демократичної партії взагалі чули від нього досить різкі заяви:
“Хочете знати, чому ви досі не маєте всеохоплюючої системи охорони здоров’я? Через фармакологічні і страхові компанії та їх лобістів”.
Чи ставка на робітників і пригнічених принесе Едвардсу перемогу – вирішуватимуть демократи на початку року.
Всі новини дня
- Голос Америки
«Ми знаємо про відео». Білий дім про суперечливі повідомлення щодо загибелі російського адмірала Соколова

Новий міністр оборони України Рустем Умеров заявив у вівторок в інтерв'ю Крістіан Аманпур з CNN, що якщо Соколов помер, «це хороша новина для всіх».
В ексклюзивному інтерв'ю з Києва він не підтвердив і не спростував факт загибелі Соколова під час удару.
«Він (Соколов) перебуває на наших тимчасово окупованих територіях… його там взагалі не повинно бути. Отже, якщо він мертвий, це хороша новина для всіх, що ми продовжуємо деокупацію нашої території», — сказав Умеров CNN.
Критика українського контрнаступу – непрофесійні і марні заяви. Генерал Годжес про багатоскладовість операцій ЗСУ

Тим, хто "за 8000 км" критикує, як хтось інший заходить на мінні поля і окопи та розміновує їх, повинно бути соромно самим за себе. Так тезу висловив колишній командувач Сухопутних сил НАТО в Європі, генерал США у відставці Бен Годжес під час дискусії у Вашингтоні “Перемога України: блимає жовтий сигнал?”.
Годжес відповідав на запитання Роберта Макконнелла, співзасновника Фундації США-Україна стосовно критичних зауважень на адресу дій української армії у війні.
“Це непрофесійні та марні заяви”, – сказав Бен Годжес.
Генерал нагадав, що українцям доводиться боротися без підтримки авіації, без якої США, Велика Британія чи Німеччина ніколи не посилала б своїх солдатів у бойові дії. Голос Америки також писав раніше про дискусію між експертами, які заявили, що якби наступ в Україні вела американська армія, вона би спиралася на підтримку авіації, яка б розбила укріплення противника ще задовго перед тим, як відправили б піхоту.
“Контрнаступ – це не лише те, що ми бачимо на полі бою”, – наголосив Годжес. За його словами, ЗСУ проводять багатоскладові комплексні операції, включно з роботою спецпризначенців, атаками дронів, кібер боротьбою, виведенням з ладу російських радарів та ППО та іншим.
Також, за словами Годжеса, вражаючою є робота українських військових щодо Чорноморського флоту, яка створює величезний тиск на російський генштаб.
Раніше в ексклюзивному інтерв'ю Голосу Америки Бен Годжес також заявив, що за умов відсутності підтримки з повітря критика українського контранаступну є невиправданою. “На жаль, українці й надалі зазнають великих втрат, тому що ми, Захід, не надали їм необхідних можливостей. І я говорю саме про високоточну зброю великої дальності”, – сказав Годжес.
Генератори, павербанки та газові пальники – як українці готуються до другої зими в умовах війни. Відео
Консервація в промислових масштабах, генератори, павербанки та газові пальники – українці готуються до другої зими в умовах війни. Люди налаштовуються на найскладніший сценарій, коли Росія знову атакуватиме енергетичну інфраструктуру і будуть перебої з електропостачанням.
Чи вплинуть реформи в Україні на допомогу від США – Білий дім пояснює. Відео
США запропонували Україні перелік пріоритетних реформ для обговорення на Багатосторонній координаційній платформі донорів для України. Що означає цей лист для України у контексті подальшої військової підтримки від США – у Білому Домі пояснили на запит Голосу Америки Українською.
- Голос Америки
"Не маємо права на помилку". Костін про роботу українських прокурорів з розслідування воєнних злочинів РФ

Українська правоохоронна система має розслідувати безпрецедентну кількість воєнних злочинів РФ в Україні, однак попри навантаження прокурори повинні дотримуватись найвищих міжнародних стандартів, щоб притягнути винних до відповідальності.
Так в інтерв'ю Українській службі Голосу Америки генпрокурор України Андрій Костін прокоментував звіт Української гельсінської спілки на основі анонімного опитування українських правоохоронців. Звіт виявив, що їм бракує навичок для розслідування воєнних злочинів: у половині справ про воєнні злочини не ведеться досудове розслідування, а також представники Нацполіції та Офісу генпрокурора в анонімному опитуванні скаржилися на велике навантаження та брак знань і ресурсів поміж інших чинників, які ускладнюють розслідування.
У відповідь Костін пояснив, що "ця величезна кількість (злочинів), звісно, потребує розслідування та притягнення до відповідальності. І ми маємо зробити це належним чином, тому що стандарт доказів дуже важливий.... ніхто не знає, коли збирає докази щодо щойно вчиненого злочину, чи цю справу передадуть до МКС".
Він підкреслив, що українська сторона у співпраці з МКС та іншими партнерами, окрім пріоритетних напрямків - злочинів агресії, геноциду, вбивств і катувань мирного населення, примусового вивезення українських дітей, також вперше розслідує екологічні чи кіберзлочини як воєнні злочини. "Створюючи нові практики, нам треба бути впевненими, що результати наших розслідувань заслуговуватимуть довіри на міжнародному рівні та будуть сприйняті міжнародним товариством як справжнє справедливе правосуддя. Це наша головна відмінність від держави-агресора", - додав він.
"Одним з елементів стратегії також є поєднання справ. Тому, коли ми розуміємо, наприклад, що кілька ракетних і безпілотних атак були здійснені, наприклад, одним підрозділом російської армії, ми можемо спробувати об’єднати ці випадки в один великий, тому що у цьому випадку нам буде легше встановити ланцюжок командування", - пояснив високопосадовець.
За словами генпрокурора, Київ співпрацює із міжнародними інституціями, а також із Міністерством юстиції США та Федеральним бюро розслідувань "не тільки з точки зору співпраці в конкретних справах, а й для нарощування потенціалу, також навчання наших прокурорів і слідчих, тому що ми підходимо до нових шляхів, і ми не маємо права на помилку".
Росія не визнає причетність до злочинів проти мирного населення попри наявність численних доказів і свідчень.
Форум