Спеціальні потреби

Волков звинувачує нову владу


Київ - 20 квiтня. Депутат Олександр Волков заявляє, що нова українська влада не хоче розслідувати справу вбивства Георгія Гонгадзе, оскільки не демонструє бажання отримати інформацію, наявну у опального російського олігарха Бориса Березовського. Пан Волков презентував журналістське розслідування, яке депутат називає новою версією у справі Гонгадзе.

Олександр Волков, який від самого початку фігурував у справі Гонгадзе, але категорично відкидав власну причетність до зникнення та вбивства журналіста, зараз пропонує Генпрокуратурі розглянути версії, відмінні від тієї, що базується на плівках Мельниченка.

Сам Волков замовив та каже, що готовий профінансувати видання книжки з дослідженням журналіста Василя Туглука, оскільки версія журналіста видається йому цілком логічною. Власне, ця версія не нова. Журналіст каже, що спочатку намагався дати відповідь на запитання, хто виграв від смерті Гонгадзе та касетного скандалу, і що ці суб`єкти можуть бути і організаторами злочину. За словами Туглука, «все це було вигідно Росії і керівництву СДПУ(о)».

Сам Волков каже, що його мета – вказати слідству на різні версії. Зокрема він не дуже вірить, що Гонгадзе могли вбити за те, що він писав критичні матеріали щодо вищого керівництва держави:

«Що саме міг знати цей журналіст, за що його могли вбити. Не це було причиною загибелі Георгія. Якби це було так, то була б братська могила і у "Гранях", і у "Сільських вістях". Танюсі Коробовій давно б носили квіти на могилу».

Одне з головних питань, яке ставить пан Волков, це - хто організував запис кабінету Кучми і потім скористався плівками. Сам Волков дотримується версії про стаціонарний запис працівниками СБУ:

«З моєї точки зору, про що я казав Леоніду Даниловичу – ви знаходитеся в кабінеті першого секретаря партії. Тоді як кажуть, закладки ставилися назавжди. Тепер завдяки Березовському ми знаємо, що запис вела не одна людина, а четверо, і їх прізвища є в Генпрокуратурі».

Волков не погоджується з оцінкою, що це розслідування можна трактувати як спробу виправдати Леоніда Кучми, мотивуючи, що на екс-президента можна багато чого знайти компрометуючого. Натомість головною метою вiн називає допомогу слідству. Це розслідування він публічно закликає ГПУ взяти до уваги і більше попрацювати над озвученою версією.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG