Спеціальні потреби

Початок формування нової опозицiї - 2005-03-18


Київ - 18 березня. До початку літа в Україні мають розпочатись переговори про створення потужного опозиційного руху, вважає голова партії “Нова демократія” Євген Кушнарьов. За його словами, якщо до 2009-го року в Україні не буде сформовано альтернативної лівоцентристської сили, то справжньої політичної боротьби під час наступних президентських виборів не буде.

Колишній губернатор Харківщини, а нині голова партії “Нова демократія” Євген Кушнарьов нарікає, що теперiшня влада чинила тиск під час процесу реєстрації його партійної структури. Чиновники нижчого та середнього рівня ретельно перевіряли усю документацію, проте реєстрацію партія отримала і заявила про себе як про нову опозиційну силу. На зустрічі з журналістами Кушнарьов оприлюднив заяву, в якій звинуватив владу у проведенні псевдореформ, непрофесіоналізмі та правовому нігілізмі. Все це, за його словами, дає підстави для створення в Україні опозиційного руху:

«Все це визначає поле діяльності нашої партії як опозиційної сили, що керуючись Конституцією та законами України, буде з одного боку жорстко і послідовно боротись з будь-якими проявами валюнтаризму і диктатури нехтуванням національними інтересами і правами людини, а з іншого пропонувати суспільству альтернативні сценарії його розвитку».

Говорити про потужну опозицію поки що зарано. Кушнарьов зізнається, що не знайомий з жодними схемами, які б передбачали створення масштабного опозиційного руху, але сподівається, що найближчим часом стихійний рух противників нової влади набуде опозиційних форм. Свою партію Євген Кушнарьов вважає ліво-центристською і каже, що якщо до наступних президентських виборів в Україні не буде сформовано потужної ліво-центристської сили, яка б могла конкурувати із нинішніми правоцентристами, то справжніх президентських виборів в країні не буде:

«Створення квазі-партії на правоцентристському фланзі української політики, на мій погляд, повинно привести до відповідної альтернативи в лівоцентристському спектрі. Це імператив часу. Я не хочу сказати, що це все відбудеться до 2006-го року, але якщо все це не відбудеться до 2009-го року, то тоді можна прогнозувати, що справжньої боротьби на президентських виборах в 2009-му році в Україні не буде. А якщо відбудеться укрупнення і поява потужної лівоцентристської партії, то тоді цілком ймовірно, що конкуренція буде саме ідеологічною, а не соціально-територіальною, як це було на минулих президентських виборах».

Завдання нової партії, очолюваної Євгеном Кушнарьовим, мало чим відрізняються від тих тез, що він оприлюднював раніше. “Нова демократія” боротиметься за зміну внутрішнього державного устрою з унітарного на федеративний, виступатиме проти вступу України до НАТО, а що стосується вступу до Євросоюзу, то тут партія декларує свою прихильність російському вектору економічної співпраці.

Відео - найголовніше

"В Америці немає місця насильству", — Джо Байден. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:39 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG