Спеціальні потреби

Верховна Рада готується до розгляду питання про затвердження прем`єра - 2005-02-02


Київ - 2 лютого. Український парламент завтра розглядатиме питання про затвердження Юлії Тимошенко на посаді прем`єр-міністра країни. Очікується, що відразу після цього будуть оголошені імена всіх міністрів її кабінету, і, можливо, затверджено програму діяльності уряду.

Завтра в українському парламенті історичний день. Там розглядатимуть головну кадрову пропозицію президента Ющенка - Юлію Тимошенко на посаду прем`єр-міністра. Ще недавно головну опозиціонерку парламенту нині готові підтримати навіть її політичні супротивники – есдеки та регіонали. Голвона проблема виникла із фракцією самого Ющенка «НашоюУкраїною». Для найбільшої фракції парламенту принциповим питанням є вибори 2006 року. Юлія Тимошенко вже пообіцяла нашоукраїнцям, що піде з ними блоком на парламентські вибори. Припускають, що саме вона його й очолить, адже прем`єрська посада суттєво додасть лідерці БЮТ у рейтингу.

Дійство щодо затвердження Тимошенко у парламенті обіцяє бути цікавим. У парламент має прийти президент Ющенко. Після голосування по кандидатурі Тимошенко вона оприлюднить персональний склад уряду – назве прізвища всіх міністрів та державних комітетів. Віктор Ющенко відразу у залі підпише відповідні укази, а потім президент із прем`єром в тому ж будинку парламенту проведуть перше засідання уряду. На ньому кабінету міністрів запропонують затвердити програму діяльності уряду, а потому відразу занести її у парламентську залу на затвердження депутатів. Якщо програма набере 226 голосів, уряд Тимошенко депутати не зможуть відправити у відставку протягом року.Зі змістом програми парламентарі зможуть ознайомитися заздалегідь. ЇЇ текст вже надійшов до Верховної Ради.

Програма від Юлії Тимошенко суттєво відрізняється від документів попередніх урядів. Вона складається із шести розділів з доволі незвичними назвами - Віра, Справедливість, Життя, Гармонія, Безпека, Світ. Головні обіцянки програми – забезпечення прав людини та свободи слова, зниження податків, жорсткий контроль за чиновниками та використанням бюджетних коштів і головний пріоритет у зовнішній політиці – євроінтеграція. Писали програму потенційні міністри та прем`єр.

Юлія Тимошенко просить депутатів затверджувати не її особисто, а чітке бачення шляхів розвитку держави та суспільства, викладених у програмі, яка несе назву "Назустріч людям".

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG