Спеціальні потреби

Партiя Медвичука переходить в опозицiю - 2005-01-27


Київ – 26 сiчня. Колишній глава президентської адміністрації Вiктор Медвечук заявив сьогодні, що його партія переходить в жорстку опозицію до нової влади. Він пообіцяв чинити спротив, як було сказано, намірам Вiктора Ющенка якнайшвидше зробити Україну членом ЄС та НАТО. Медвичук заявив, що формуватиме потужну опозиційну коаліцію разом із прихильними колишнього прем’єра Вiктора Януковича.

У плану новообраного президента Ющенка якнайшвидше привести Україну до ЄС буде потужна опозиція. Лідер СДПУ(о) Віктор Медведчук заявив, що його політична сила буде перешкоджати спробам форсувати вступ до Євросоюзу. На думку колишнього глави колишної президентської адміністрації, це може зашкодити економічним інтересам України. Натомість есдеки лобіюватимуть якнайшвидше приєднання до Єдиного економічного простору з Росією, який вважають вигідним проектом. Так само критично Медведчук відгукнувся про оголошений Віктором Ющенком курс на вступ до НАТО.

Експерт Лабораторії законодавчих ініціатив Сергій Панцир вважає, що заяви Медведчука скоріше за все є тактикою, спрямованою на майбутні парламентські вибори. На них есдеки планують взяти реванш за поразку:

«Вони як люди, які були у владі, прекрасно розуміють, що проблем в Україні із адаптацією законодавства до європейського, із виконанням вимог НАТО буде дуже багато. І Ющенко не отримає якихось конкретних заяв, якоїсь конкретної підтримки від Євросоюзу найближчим часом і тому на фобіях південного та східного електорату, а також центральної України, які також ставляться негативно до цих структур, вони зможуть заробити досить вагомі бали під час парламентської кампанії 2006 року».

На думку експерта, опозиційна коаліція «есдеків» і «Партії регіонів» буде сформована вже весною. Іншим об`єктом для критики опозиції, на думку експертів, може стати соціальна політика нового уряду. Йому буде складно дотриматися всіх обіцянок, даних попередниками і не допустити погіршення рівня життя людей.

Віктор Медведчук, який під час роботи в Адміністрації президента був непублічним політиком, і відмовлявся від інтерв`ю, вперше за довгий час зібрав прес-конферецію.

Втім не всі члени колишньої партії влади погодилися із заявами лідера про перехід в опозицію. Два міністри – освіти та соціальної політики Василь Кремень та Михайло Папієв заявили, що на знак протесту зрікаються посад у керівництві партії та виходять із її лав.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG