Спеціальні потреби

Верховний Суд розпочав розгляд скарги Януковича на рішення ЦВК - 2005-01-18


Київ – 17 сiчня. Сьогодні Верховний Суд України розпочав розгляд скарги кандидата в президенти Віктора Януковича на рішення Центрвиборчкому. Скаржник вимагає скасувати постанову ЦВК про визнання Вiктора Ющенка переможцем і призначити нові президентські вибори. До скарги було додано 621 том і 233 відеокасети доказів. Приймати відеоматеріали Верховний Суд відмовився, а з переліку вимог скарги вилучив ті, що вже були предметом судового розгляду.

Дежа-вю у Верховному Суді. Ті самі судді на чолі з Анатолієм Яремою, ті самі сторони – Янукович, Ющенко, ЦВК. І пікети під вікнами суду, хоч далеко не такі чисельні, як під час помаранчевої революції, так само скандують “Ганьба!”

До розгляду вимог скарги по суті Верховний Суд наразі так і не дійшов. Весь перший день присвятили процедурі. Почалося з клопотання сторони Януковича про відвід судді Григор`євої – за те, що виключила 3 пункти скарги екс-кандидата, які вже розглядалися і рішення з яких уже були винесені. Клопотання по судді Григор`євій вносили і відхиляли двічі – при відкритті судового процесу і після того, як до участі в ньому допустили швейцарських адвокатів. Можливість допуску, в якості представників Януковича, іноземних громадян розглядали окремо. Судді допитувались, чи перекладали для швейцарців усі сотні томів скарги і чи знають вони українське законодавство:

«А де ви вивчали українське законодавство»? – на що пролунала вiдповiдь відповідь французькою мовою з російським перекладом: “Вже 10 днів ми його вивчаємо тут у Києві”, -- каже адвокат Петер Шифферлі.

Зрештою адвокатів із Швейцарії таки допустили до участі в процесі. Тоді такого ж дозволу для себе зажадала Наталя Вітренко – в якості зацікавленої сторони. Свою зацікавленість лідерка прогресивних соціалістів пояснила тим, що оскаржується весь виборчий процес, і йтися може про поновлення і її прав як кандидата в президенти. Клопотання Верховний Суд відхилив – після чого почув нове, від Тараса Чорновола. Керівник виборчого штабу Януковича зажадав відводу усього складу Верховного Суду – за те, що не погодився дати відвід судді Григор`євій. А коли і це клопотання було відхилено, сторона Януковича висунула геть несподівану вимогу: направити скаргу, замість Верховного Суду, до Вищого адміністративного суду України. Слід сказати: такого суду ще не існує в природі і діяти він почне тільки після набрання чинності Адміністративно-процесуального кодексу, поки що не прийнятого. Пропозиції судді дивувались, попросивши скаржникiв назвати адресу адміністративного суду, куди слід направити справу. На що представник Януковича Нестор Шуфрич вiдповiв: «Я можу апелювати до Указу президента, де чітко визначено: місто Київ».

Далі стороною Януковича були озвучені вимоги звернення по роз`яснення до Конституційного Суду; участі Вітренко не як зацікавленої сторони, а як свідка; виклику в якості свідка голови ЦВК Ярослава Давидовича та оголошення судової перерви для уточнення позовних вимог. Відхилялися майже всі подані стороною Януковича клопотання; за тим заняттям і збіг день. На думку представника Ющенка Юрія Ключковського, опоненти навмисно затягують процес:

«Сьогоднішній день показав, що наші опоненти достатньо добре підготувалися у плані затягування процесу, у плані зробити все, щоби якнайпізніше дійти до суті справи. На жаль, поки що це їм вдається».

Представник Януковича Шуфрич звинувачення в затягуванні заперечує:

«Мені незрозуміло, чому не допустили в якості зацікавленої сторони пані Вітренко. Якщо позов буде задоволено, то це дасть можливість їй балотуватися ще раз в президенти України. З іншого боку, незрозуміло, чому її в якості свідка не запросили, не зрозуміло, чому Давидовича не запросили в якості свідка. Ви бачите, як ставиться інша сторона до нашого бажання добитися максимальної справедливості».

На максимальну справедливість суд має 5 днів. П`ятниця – останній строк розгляду скарги. І навіть якщо сторона Януковича дотягне до цього останнього дня, все одно, кажуть прихильники Ющенка, інавгурація нового президента відбудеться уже на цьому тижні.

Відео - найголовніше

Каякінг з протезом — досвід ветерана ЗСУ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG