Спеціальні потреби

Чергова заява Держдепу про вибори в Українi - 2004-12-21


Вашингтон - 20 грудня. Речник Державного департаменту США Рiчард Баучер висловив надію, що результати переголосування другого туру президентських виборів в Україні справді віддзеркалять волю українського народу. Заява пролунала сьогоднi на регулярному брифінгу для преси у зовнішньо-політичному відомстві США. На думку Рiчарда Баучера, процес, що відбувся в Україні, та підбиті з нього підсумки, як i запроваджувані зміни, скеровані на забезпечення цим разом відкритіших та достовірніших результатів виборів. Баучер наголосив, що на перевиборах будуть присутні тисячі українських спостерігачів, як також іноземних, зокрема від Організації з питань безпеки і співробітництва в Європі. На нещодавній зустрічі ОБСЄ державний секретар США підтримав цю ідею, як зрештою і всі інші присутні там країни, які вказали на важливість надіслання спостерігачів, - наголосив Баучер. Втім найголовніше, на його думку, це процеси на місцях:

«Слід пам’ятати, перше і найголовніше, що лише місцеві процеси можуть гарантувати вільні і чесні вибори. І ми бачимо, до яких кардинальних реформ вдалася Верховна Рада. Створено нову Центральну виборчу комісію, яка гарантуватиме цей процес. Присутність значно більшої кількості спостерігачів та увага всього світу, я гадаю, додасть цьому ваги».

Беручи до уваги усі ці моменти, Рiчард Баучер висловив надію, що перевибори в Україні справді віддзеркалять волю українського народу, а результати - їхній вибір.

А торкаючись інтеграції України до євроатлантичних структур, речник Держдепу сказав таке:

«Безперечно, вільна і стабільна демократія є головним кроком у цьому напрямку. Але зачекаємо на результати перевиборів, сформування нового уряду і побачимо, який курс цей уряд обире», - заявив Рiчард Баучер на брифінгу у державному депаратаменті США.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG