Спеціальні потреби

Автомарафон «Потяг дружби» побував в Одесi - 2004-12-17


Одеса - 16 грудня. Сьогоднi учасники всеукраїнського автомарафону «Потяг дружби» протягом дня перебували в Одесі. Вони зустрічалися з мешканцями мiста, розповідали про події на Майдані Незалежності у Києві. На Куліковому майдані Одеси організатори і учасники автомарафону провели прес-конференцію для місцевих журналістів.

Для учасників автомарафону «Потяг дружби» Одеса стала третім українським обласним центром, який вони відвідують. Першими двома були Черкаси та Кіровоград. Проведені там зустрічі були настільки щирими, що інцидент блокування автотранспорту на трасі Одеса-Київ – ініційований прихильниками Віктора Януковича – не зміг зіпсувати настрій учасників акції. Впевненості у їхньому виборі їм надала і велика група одеситів, прихильників Віктора Ющенка, яка приїхала на допомогу всеукраїнському автомарафону.

На запитання одеських журналістів, на прес-конференції, що була проведена на Куліковому майдані, серед інших, відповіли журналіст телеканалу «1+1» Вахтанг Кіпіані та журналістка Ольга Годованець. Кіпіані серед iншого висловив занепокоєння з приводу посилення агресивності акцій прихильників Віктора Януковича на Півдні України:

«Ми, громадяни України, не здамо Одесу без бою. Не йдеться про партійні чи виборчі уподобання. Я жив у Миколаєві. Мені дивно, що в місті, до якого я так багато разів приїздив, невідомі люди, нетверезі, вимагають з мене зняти помаранчеві речі. Так не буває. Так не повинно бути».

У автомарафоні «Потяг дружби», ідеологом якого є Центр духовного відродження, беруть участь різноманітні автомашини - від старенького «Жигулі» до довгого лімузину, який виділила профспілка таксистів Києва. Загалом в акції беруть участь 44 автомашини з різних областей України.

Автомарафон має завершитися 23 грудня. Ввечері 16 грудня його учасники проїдуть транзитом через Миколаїв та Херсон. Наступна найбільша зупинка запланована у містах Криму.

Відповідальна за зв`язки із засобами масової інформації учасниця марафону – журналістка Ольга Годованець висловила надію, що чим далі буде тривати акція – до «Потягу дружби» «залучатимуться все нові і нові учасники з різних областей України».

Ольга Годованець має оптимістичні сподівання з приводу настроїв більшості мешканців Одеси напередодні повторного голосування другого туру виборів президента України 26 грудня:

«Перші мої враження від Одеси були тоді, коли ми абсолютно неочікувано вирішили приїхати сюди. Ми сіли вночі на потяг і один день були в Одесі. У мене залишилися найкращі враження, бо мала дуже приємні знайомства і враження. Дуже цікаво було спілкуватися з одеситами. Це мій другий візит до Одеси. Другий візит, на противагу від першого, відбувся не зранку, а вночі. Наша мета не є агітація. Наша мета – інформувати, що учасники Помаранчевої революції не несуть агресію, а є прихильниками добра і дружби».

Подолати спротив прихильників Віктора Януковича учасникам автомарафону «Потяг дружби» допоміг і народний депутат України Едуард Гурвіц. Він та депутат Одеської міськради Георгій Селянін, перед в`їздом до міста, очолили автоколону прихильників Віктора Ющенка.

На думку Едуарда Гурвіца, «інцидент, що мав місце ввечері 15 грудня на автотрасі Одеса-Київ, яскраво засвідчив, до яких наслідків може призвести безкарність одеських та інших сепаратистів, які свідомо посіяли у суспільстві отруєні зерна розколу».

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG