Спеціальні потреби

Проблема запевнення чесних виборiв - 2004-12-06


Київ – 5 грудня. На забезпечення чесних виборів опозиція має лише три дні. Про це заявив Вiктор Ющенко, виступаючи в неділю увечері на Майдані Незалежності.

Жодне із зобов”язань, які брала на себе влада у процесі переговорів, наразі не виконано. На цьому наголосив, виступаючи в неділю увечері на мітингу на Майдані Незалежності, Віктор Ющенко. Лідер опозиції зажадав від Президента завізувати відставку уряду Януковича, відправити у відставку старий та призначити новий склад ЦВК. Верховна Рада повинна прийняти зміни до закону про вибори президента, які б перекрили основні канали виборчих махінацій: відкріпні талони, голосування на дому та нерівне представництво кандидатів у виборчкомах. За словами Ющенка, на виконання цих трьох ключових завдань, необхідних для чесних виборів – новий уряд, новий ЦВК, новий виборчий закон – залишається лише три дні:

«Три найближчі дні ми повинні присвятити вимогам тих ключових рішень, які були зроблені в парламенті починаючи з 27 листопада. Це наші 3 ключових вимоги. З цими вимогами, друзі, ми будем іти до парламенту, до палацу президента, і хочемо твердо сказати: до їх рішення ні про яке зняття пікетування адміністрації Президента, будинку Уряду не може бути і мови».

За 3 тижні до переголосування не до кінця з`ясованим залишається і питання – чи йде на вибори суперник Віктора Ющенка – Віктор Янукович. Прес-секретарка глави відставленого уряду Ганна Герман повідомила, що на переголосування він іде, хоч і вважає рішення Верховного Суду таким, що прийнято під тиском. “Однак єдиний вихід, -- сказала вона, -- це йти на вибори і перемагати”. Водночас представник Януковича у Центрвиборчкомі Степан Гавриш вважає, що прем`єрові доцільно зняти свою кандидатуру. Поступитися владою Ющенкові радила Януковичу і Юлія Тимошенко, яка провела з екс-прем`єром кількагодинні перемовини. Позиція ж самого пана Януковича достеменно невідома: його телезвернення очікували сьогодні, але воно так і не прозвучало.

Опозиція запевнила також, що склад коаліції “Сила народу” залишається незмінним. Попри незгоду, що намітилась під час суботного засідання Верховної Ради між “Нашою Україною” і соціалістичною партією, соціаліст Юрій Луценко заперечив розкол і назвав невдалий день у Верховній Раді наслідком “технічної непогодженості”.

А тим часом у неділю 5 грудня поновлюється агітаційна кампанія, яка триватиме до 24-ї години 24 грудня. Багатотисячний мітинг на Майдані Незалежності в неділю заповнював анкети учасників помаранчевої революції. В такий спосіб штаб Віктора Ющенка формує базу даних народних помічників, які на виборах виконуватимуть роль членів комісій та спостерігачів. Ющенко закликав також міжнародних спостерігачів, попри святкування Різдва, надіслати якнайбільше своїх спостерігачів на українські вибори 26 грудня.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG