Спеціальні потреби

ЦВК знову вiдкладає оголошення результатiв виборiв 31 жовтня - 2004-11-10


Київ – 10 листопада. Минулої ночі Центральна виборча комісія так і не змогла оголосити переможця першого туру виборів Президента України. Після семи годин роботи комісії, близько половини другої ночі, голова ЦВК оголосив перерву до 12-ої години дня середи - 10 листопада.

Не зважаючи на всі обіцянки голови Центрвиборчкому Сергія Ківалова, оприлюднити остаточні результати першого туру виборів президента України – 9 листопада, ім`я переможця стане відоме в останній день, відведений для оголошення підрахунків. Про те, хто насправді переміг у першому турі - Віктор Ющенко чи Віктор Янукович, громадяни України дізнаються через кілька годин. Журналісти, що сподівались отримати ці дані раніше, були розчаровані тим, що через 7 годин розгляду скарг, поданих до Центрвиборчкому, Сергій Ківалов оголосив перерву до 12-ої години дня. На думку представника команди Віктора Ющенка народного депутата Петра Порошенка, ЦВК, маючи на руках остаточні дані, навмисне затягує процес їх оприлюднення:

«На сьогоднішній день майже 99% мокрих протоколів, які є в розпорядженні штабу Віктора Ющенка беззаперечливо свідчать про перекондиву перемогу Віктора Ющенка. А зараз на жаль ми маємо спробу фарсу».

Представник команди іншого кандидата, народний депутат Нестор Шуфрич, висловив іншу точку зору. На його думку, подаючи кілька десятків скарг до ЦВК і ретельно їх обговорюючи “Наша Україна” навмисне відтягує час оголошення офіційних результатів першого туру виборів Президента:

«Я думаю, що це сьогодні якийсь мав бути тактичний крок з їхнього боку. Пояснити його важко, але всі ми були свідками, що протягом 7 годин вся аудиторія фактично була віддана представникам “Нашої України”. Я думаю, що вони мають якийсь їм відомий намір, через який затягують засідання Центральної виборчої комісії і фактично не дають можливість ЦВК прийняти остаточне рішення щодо підсумків голосування першого туру. Сподіваюсь, що відповідь на це ми отримаємо завтра (10.11) після продовження роботи Центральної виборчої комісії».

Між тим від початку засідання Центральної виборчої комісії деякі мас-медіа, так і не дочекавшись остаточних результатів, оприлюднили повністю протилежні дані щодо переможців. За однією версією - перемогу здобув Віктор Ющенко, який набрав на піввідсотка голосів більше, ніж Віктор Янукович. За іншою - перемогу у кілька десятків голосів здобув Віктор Янукович. Представник Віктора Ющенка у Центрвиборчкомі Микола Катеринчук каже, що треба дочекатись офіційних результатів, але перемога очевидно буде на стороні представника опозиції:

«Ну, я думаю коментувати зараз недоречно, треба дочекатись рішення. Рішення Центральна виборча комісія оголошує і приймає на підставі протоколів територіальних виборчих комісій, які представлені вже на цей час Центральною виборчою комісією. І я думаю, що дуже буде не важко підрахувати різницю у голосах між переможцем і тим, хто зайняв друге місце. Я знаю, що перше місце займає і по наших підрахунках Віктор Ющенко з відривом більше одного відсотка. Подивимось, як це підрахує Центральна виборча комісія».

Член Центальної виборчої комісії Андрій Магера каже, що підрахувати, хто насправді здобув перемогу, не так вже й важко. Для цього достатньо врахувати, що з 49-ти округів, де до останнього часу підбивали підсумки, 44 лежали в електоральному полі Віктора Ющенка. Щоправда не можна виключати вірогідність того, що й там була зафіксована велика кількість прихильників Віктора Януковича. Андрій Магера підтвердив той факт, що цленів ЦВК досі не ознайомили з остаточними результатами голосування. Усі дані зберігаються в голови Центрвиборчкому Сергія Ківалова, сказав вiн:

«Не знаю, така надзвичайна секретність з цього приводу. Я не всі речі теж розумію, тобто не розумію, чому перева до 12-ої години, коли ми могли працювати далі. Це право головуючого і він вирішив скористатись своїм правом».

Нагадаю, що згідно з українським законодавством Центральна виборча комісія України має оприлюднити результати голосування протягом 10 днів. Цей час завершується о годинi 24.00 10 листопада.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG