Спеціальні потреби

Переможцi першого туру домовляються з переможеними - 2004-11-09


Київ – 8 листопада. Поки передвиборча агітація заборонена, Вiктор Ющенко та Вiктор Янукович проводять переговори із кандидатами, які після першого туру вибули із перегонів.

До оголошення офіційних результатів голосування 31 жовтня кандидатам, які змагатимуться у другому турі, заборонено проводити агітацію. Тому вони використовують вимушену паузу для переговорів із тими, хто вже зійшов із дистанції.

Кілька кандидатів вже оголосили, що не підтримуватимуть ані Ющенка, ані Януковича – це Юрій Збітнєв, Олександр Ржавський та мер Києва Олександр Омельченко. Але разом вони набрали менше ніж піввідсотка голосів.

Набагато важливіше і для Ющенка і для Януковича - заручитися підтримкою тих, хто у першому турі голосували за лівих кандидатів – Мороза та Симоненка. Разом вони здобули майже 11% голосів. Лідер комуністів Петро Симоненко вже заявив, що КПУ закликатиме своїх виборців голосувати проти обох кандидатів. Не зважаючи на це, українські телеканали передають кадри зустрічей Симоненка із Януковичем і його слова про підтримку окремих дій його уряду. Натомість у публічних виступах головного комуніста частіше звучить критика Віктора Ющенка:

«Ми на пленумі Центрального комiтету заявили, закликаючи як членів партії, так і все суспільство: не підтримувати жодного з кандидатів і не дати можливість, щоб ті самі представники правих націоналістичних сил, якi рвуться до влади, сьогодні остаточно знищили засади демократії і майбутнього нашого народу».

Телебачення також передає заяву лідера російських комуністів Геннадія Зюганова, в якій він висловлює симпатії Януковичу. Більш відверто про підтримку прем`єра сказала Наталя Вітренко. Після зустрічі із ним вона закликала своїх прихильників голосувати саме за Януковича.

Не відстає від свого конкурента й Вітор Ющенко. Найважливішим для його команди було домовитися із Олександром Морозом, який фінішував третім. Соціалісти в обмін на підтримку висували декілька вимог, головна із яких - підтримка політреформи. Про те, що домовленості вдалося досягти Віктор Ющенко повідомив у суботу на багатотисячному мітингу у Києві.

«Я як кандидат у президенти підписав угоду із Олександром Морозом. Цей документ засвідчує, що Соціалістична партія України підтримує в другому турі Ющенка Віктора Андрійовича».

У понеділок Віктор Ющенко підписав аналогічну угоду із колишнім прем`єром Анатолієм Кінахом. Партія промисловців і підприємців у разі перемоги лідера «Нашої України» може розраховувати на участь у формуванні коаліційного уряду. Домовленість про співробітництво під час другого туру президентських виборів Ющенко підписав також із Демократичною платформою в НДП - партії, яку очолює Валерій Пустовойтенко. Хоча сама НДП раніше прийняла рішення про підтримку на виборах Януковича.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG