Спеціальні потреби

Вiдповiдь журналiстiв П`ятого каналу на арешт його рахункiв - 2004-10-20


Київ – 19 жовтня. Арешт рахунків «П’ятого каналу» не вплине на редакційну політику телекомпанії. Про це заявляють її журналісти. Вони розцінюють ситуацію як політичний шантаж і обіцяють розширення інформаційного мовлення.

Печерський районний суд Києва арештував грошові кошти, які знаходяться на банківських рахунках «Телерадіокомпанії НБМ», яка виходить в ефір під брендом «П`ятий канал». Суд прийняв цю ухвалу за позовом члена українського парламенту Володимира Сівковича, про що повідомив офіційний веб-сайт депутата.

Приводом для такого рішення стали критичні заяви Петра Порошенка, якого називають фактичним власником телеканалу, щодо роботи Сівковича в якості голови парламентської комісії, яка розслідує обставини захворювання Віктора Ющенка. Ці коментарі голова бюджетного комітету і член фракції «Наша Україна» зробив два тижні тому в ефірі телевізійної програми «Час новин: спеціальний випуск» Крім санкцій проти телеканалу арештовано також особисті рахунки і майно глави бюджетного комітету Верховної Ради Петра Порошенка. Останній вважає рішення Печерського суду Києва політичним тиском на телекомпанію з метою її закриття.

Сам Сівкович назвав свою вимогу арештувати рахунки «П`ятого каналу» єдиною можливістю змусити Порошенка вибачитися. Після цього він обіцяє зняти свої претензії. Шеф-редактор інформаційної служби «П`ятого каналу» Андрій Шевченко каже, що для творчих працівників рішення суду виявилося несподіванкою.

«Тоді, коли Сівкович вперше заявив свої претензії до Порошенка, я зв`язався із ним по телефону і він мені дуже чітко сказав, що у нього, по-перше, немає претензій до журналістів «П`ятого каналу» і, по-друге, це не в його правилах воювати із ЗМІ. Тому мене дуже дивує зараз такий поворот справи, коли арештовані рахунки «П`ятого каналу».

Шевченко каже, що журналісти телекомпанії сприйняли ситуацію як політичний шантаж. Адже блокуючи рахунки телекомпанії, її намагаються взяти в заручники. Але шеф-редактор інформаційної служби «П`ятого каналу» запевняє, що жодних змін в редакційній політиці компанії не станеться. Шевченко каже, що не зважаючи на конфлікт, інформаційне мовлення каналу розширюється. У ніч виборів журналісти обіцяють приємно вразити глядачів масштабним телепроектом про президентські вибори. Шевченко припускає, що це також може бути однією з причин посилення тиску на канал.

Відео - найголовніше

Лондон не змінив свою позицію щодо Storm Shadow. Деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG