Спеціальні потреби

Буш i Керрi провели фiнальнi дебати - 2004-10-14


Вашингтон – 13 жовтня. У містечку Темпе, штат Арізона, закінчився третій і останній раунд теледебатів між президентом США Джорджем Бушем та претендентом на президентське крісло від демократів Джоном Керрi. Дебати були присвячені внутрішнім проблемам країни, однак, як i пiд час попереднiх поєдинкiв, згадувалася також вiйна в Iраку.

Під час заключних дебатів сенатор Джон Керрi вкотре звинуватив президента Буша у непродуманості рішення розпочати війну з Іраком, у втраті мільйонів робочих місць за кордон та байдужості до проблеми відсутності у мільйонів американців медичного забезпечення. У свою чергу президент Буш постійно дорікав своєму опоненту у політичних іграх у Сенаті та називав його лібералом, надаючи цьому слову негативного значення.

Хоча треті дебати між претендентами на посаду президента були присвячені виключно внутрішнім питанням, кандидати час від часу так чи інакше поверталися до чи не найболючішого питання - проблеми Іраку. Керрі вкотре піддав критиці спосіб, яким діюча адміністрація вирішує іракську проблему, і знову підкреслив свою тезу про непродуманість рішення починати війну з Іраком. Буш на свій захист, як і на попередніх дебатах, повторив тезу, найкращий захист - це наступ.

Далі кандидати розглянули болюче питання охорони здоров’я та медичного страхування. Сенатор Керрi навів цілий ряд цифр, що свідчать про серйозну проблему у цій галузі, яка поглибилась, за його словами, за роки правління президента Буша. За дії нинішньої адміністарції 5 мільйонів американців втратили медичне страхування, зазначив Керрi. Він пообіцяв вирішити цю проблему шляхом скасування податкових пільг, які президент Буш надав одному відсотку найбагатших американців. Діючий глава Білого дому у свою чергу назвав заяви Керрi порожніми обіцянками, поклав вину за зростання вартості медичного обслуговування на посередників та подорожчення нових технологій.

Джордж Буш, як і на попередніх дебатах, намагався змалювати план Керрi про скасування податкових пільг найбагатшим американцям як спробу відібрати пільги також у власникiв середнього бiзнесу та пiдлреслив, що вiд його плану неминуче потерпить також пересiчний американець:

«Його риторика не відповідає його діям. Він був сенатором 20 років. Він проголосував за підвищення податків 98 разів. Коли вони пробували зменшити податки, він проголосував проти цього 127 разів».

На ці звинувачення Керрi зауважив, що будь-хто може гратися із статистикою голосування.

Буш постійно вказував на поступове зростання економіки країни за його правління, за що він віддає належне податковим пільгам, введеним його адміністрацією. Американці, зазначив Буш, сьогоднi мають більше грошей у своїх кишенях завдяки зменшенню податків. На це Керрi зазначив, що при цьому вартість життя виросла набагато більше:

«Ціна медичного забезпечення зросла в середньому на 64 відсотки, навчання подорожчало на 35 процентів, ціна бензину - 30 відсотків. Вартість медичної програми для пенсіонерів піднялась на 17 відсотків. Ліки подорожчали на 12 відсотків за рік. Однак, зарплатня американців зменшилась».

Керрi неоднаразово наголошував, що адміністрація Буша вплутала країну в найбільші борги за її історію, незважаючи на те, що отримала у спадок від демократів понад 5,5 трильйонів незаплановано надлишку. Вирішити проблему боргів Керрi пропонує шляхом, випробованим попередньою адміністрацією, за яким країна постійно виплачує борги.

Кандидати також розглянули питання одностатевих шлюбів, релігїї та абортів.

Це були заключні дебати кандидатів в президенти. Після двох попередніх дебатів рейтинги сенатора Керрi зросли і дозволили йому наздогнати президента Буша.

Вибори у США вiдбудуться 2 листопада.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG