Спеціальні потреби

Леонiд Кравчук про особливостi нинiшньої президентської кампанiї - 2004-08-05


Київ – 4 серпня. Перший Президент України Леонід Кравчук каже, що однією з головних особливостей нинішньої виборчої кампанії є наявність сильного кандидата від опозиції. Сьогодні у прес-центрі Віктора Януковича Кравчук пояснював, чому підтримує кандидата від влади.

Цьогорічна президентська кампанія має декілька особливостей – каже Леонід Кравчук. Окрім сильного опозиційного кандидата, це – необхідність передачі влади, новий етап розвитку економіки та наявність кланів, які відстоюватимуть свої інтереси під час виборів.

«Зараз як ніколи вже визначились фінансово політичні групи, які цілком природньо – i це не є ноу-хау українське - беруть участь у розподілi влади. I звичайно, хочемо ми цього чи не хочемо, вони також впливають на президентські перегони».

Януковича Кравчук вважає ефективним управлінцем, як на чолі Донецької обладміністрації, так і уряду. Соціал-демократи не лише підтримали Януковича – каже Кравчук, але й забезпечуватимуть його перемогу на виборах.

Останні дії уряду щодо реверсного напрямку нафтопроводу Одеса-Броди, вступу до ЄЕП та передислокації українського флоту з Севастополя, що деякі оглядачі оцінили як поступки Росії в обмін на підтримку Януковича, Кравчук каже, що прем’єр тут ні до чого.

«Немає прямого відношення до Віктора Федоровича як людини, яка не формує. Ви знаєте, згідно Конституції, засади зовнішньої і внутрішньої політики визначаються Верховною Радою, а здійснює зовнішню політику Президент України».

Звинувачення у тому, що кандидат від влади використовує службове становище, Кравчук спростовує. Він вважає нормальним, що Янукович, на відміну від опозиційного кандидата, постійно присутній в ефірі загальнонаціональних медіа. А тим, хто вбачає у діях влади тиск, він радить звертатися до правоохоронців.

«Якщо є якісь документи, що когось примушують ставити свій підпис, то ця людина повинна написати заяву у відповідні органи, що її змусили поставити свій підпис. Як мені відомо, штаб відмовився від прийняття різних підписів від владних чи інших структур, крім ініціативних груп».

Поки що у діях штабу Януковича, де Кравчук є не останньою людиною, порушень він не бачить і обіцяє далі дотримуватися закону.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG