Спеціальні потреби

Вплив матерiального стану українця на його виборчий настрiй - 2004-07-30


Київ – 29 липня. Матеріальне становище бюджетників, пенсіонерів, студентів – болюче питання для України. Як оцінюють свій матеріальний стан українці й який вплив це може мати на їхні електоральні настрої – вiдповiдi на цi запитання дають рядовi кияни.

Серед киян, які ходять містом пішки, а не їздять на власній машині, важко знайти когось задоволеного рівнем свого добробуту. Ні бюджетники, ні пенсіонери кажуть, що не відчувають економічного зростання, про яке так багато мовиться останнім часом, а свій матеріальний стан здебільшого оцінюють як нижчий середнього:

- «Нижче середнього. Я водитель тролейбуса. Мені приходиться робить майже без вихідних, щоб более-менее существовать».

- «Нижче прожиткового мінімуму. Якщо врахувати, що в мене дитина і одна зарплата ділиться на двох, то получається нижче прожиткового мінімуму».

- «Я оцінюю свій матеріальний стан дуже погано, і не покращився він. Тому що ми пенсіонери, і пропрацювати 30 років в школі й мати пенсію 16 гривень - це страшне». За даними Держкомстату, станом на червень 2004 року середня зарплата штатних працівників по Україні склала 601 гривню на місяць. По Києву цифра вища: 1009 гривень. На що вистачає цих грошей працюючим людям?

- «На виплату комунальних послуг і на харчування».

- «На харчування нормальне, на одну дитину, тому що другу не завели, по цій же причині».

- «Ми ледь-ледь кінці з кінцями зводимо. Нічого не можемо відкласти. Ні на відпустку, ні на якісь покупки», -- каже більшість людей, що мають роботу.

Зарплати і пенсії в Україні – найнижчі з усіх країн СНД. І головною темою, яка, на думку населення, має бути предметом дискусій між кандидатами на Президентство під час виборчої кампанії, є саме підвищення загального рівня зарплат, пенсій і стипендій. Це засвідчують соціологічні опитування. І як зауважують у цьому зв’язку соціологи, в разі як уряд перед самими виборами підвищить пенсії і зарплати, це може додати провладному кандидатові симпатій виборців. Дехто з киян з тим згоден і каже, що голосуватиме за Януковича, якщо до пенсій і зарплат додадуть бодай кількадесят гривень – хоч якась, та підмога. Інші ж твердять, що на їхній вибір це не вплине.

- «Якщо перед виборами піднімуть, то від цього не буде залежати, як будемо після виборів жити».

- «Якщо піднімуть зарплати, то піднімуться й ціни. Я не вірю, що матеріальний стан покращиться».

- «Це ж очередной фарс. Це тільки – чого він год назад міг же поднять, не захотів». - «Для мене це не має значення. Я ніколи за Януковича голосувать не буду, ні при яких умовах»,

-- пiдсумував один з киян свiй передвиборчий настрiй.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG