Спеціальні потреби

Американський сенатор Кемпбелл закликає своїх колег пiдтримати резолюцiю про вибори в Українi - 2004-07-11


Вашингтон - 9 липня. Впливовий американський сенатор-спiвголова Гельсiнської комiсiї Конгресу США Бен Найтгорс Кемпбелл звернувся з листом до своїх колег, закликаючи їх пiдтримати вже подану на їх розгляд резолюцiю про демократичнiсть президентьских виборiв в Українi.

Звертаючись до своїх колег, сенатор Кемпбелл висловлює сподівання, що підтримка ними резолюції Конгресу за номером 106, яка закликає уряд України гарантувати демократичні, прозорі і чесні вибори цього року, надішле недвозначний і своєчасний сигнал українському керівництву про розчарування обох флангів американських законодавців темпами та рівнем демократичних реформ в Україні. Резолюція накреслює заходи, до яких, як зазначено у листі, необхідно вдатися українській владі, згідно із законодавством країни, для гарантування вільних, чесних, та прозорих виборів. Сенатори Додд, Байден, Санторум, Сунуну та Шамбліс виступили спів-авторами резолюції, зазначає сенатор Кемпбелл. Україна лишається на роздоріжжі, говориться далі у листі. На жаль, передвиборча ситуація в Україні викликає зростаюче занепокоєння у Сполучених Штатах та серед світового співтоваритства. Сенатор Кемпбелл згадав головні проблемні галузі, відзначені у резолюції 106: зростаючий контроль і маніпуляція медія в країні; спроби властей обмежити доступ до міжнародних мовників, включаючи «Голос Америки» і Радіо «Свобода»; обмеження права вільних зборів і на проведення вільної і чесної політичної кампанії.

Резолюція 106, продовжує у своєму листі сенатор Кемпбелл, підкреслює, що виборчий процес і встановлення дійсно демократичної політичної системи перебувають у повній відповідності з добровільно взятими на себе Україною зобов’язаннями перед ОБСЄ, які є необхідними передумовами її повної інтеграції до світового співтовариства на правах рівноправного партнера, включно із членством у НАТО. Жовтневі вибори будуть життєво важливими для визначення курсу українського розвитку на багато років вперед. Вони також надають українським властям реальну можливість продемонструвати світові свою відданість принципам та цінностям ОБСЄ.

Сенатор Кемпбелл уважає, що президентські вибори у жовтні мусять бути дороговказом для майбутнього курсу України--держави з могутнім потенціалом. Українським властям необхідно докорінно поліпшити передвиборчу ситуацію, щоб показати існування надії на їх відповідність стандартам ОБСЄ. Відновивши незалежність своєї Батьківщини, українці заслуговують на можливість здолати спадщину минулого і скріпити демократію, людські права та владу закону.

Резолюція 106, підсумовує текст свого звернення до колег сенатор Кемпбелл, закликаючи українську владу дотримуватися критеріїв ОБСЄ щодо проведення демократичних виборів, водночас підкреслює нашу відданість українському народові та меті інтеграції України до західного співтовариства держав.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG