Спеціальні потреби

Арештовано керівників компанії «Воля-Кабель» - 2004-06-30


Прокуратура Дніпровського району Києва затримала двох керівників найбільшого у столиці оператора кабельної мережі «Воля-Кабель».Керівників компанії звинувачують у розповсюдженні порнографічної продукції. Тим часом представники «Волі-Кабель» кажуть, що проблеми, які виникли в компанії, пов’язані з майбутніми президентськими виборами.

Заступника директора компанії Валерія Салямова було затримано ще 22 червня, директора Сергія Бойка – 29 червня. Тиждень тому прокуратура Києва порушила проти компанії «Воля-Кабель» три кримінальні справи за статтями "Ввіз, виготовлення, збут і поширення порнографічної продукції".

Як стверджують у прес-службі прокуратури, під час перевірки компанії було встановлено, що крім стандартного переліку телеканалів, вона пропонує споживачам набір каналів "Дорослий", що транслюються мовою оригіналу без перекладу на українську мову: Private Gold, Spice Platinum, Private Blue.

У прокуратурі кажуть, що перелічені канали відповідно до наданої Національною радою з питань телебачення та радіомовлення ліцензії не належать до переліку каналів, дозволених для ретрансляції, та демонструють зображення, які, згідно з висновками Міністерства культури і мистецтв України, є порнографією. Прокуратура також стверджує, що 2003 року "Воля-кабель" транслювала телепрограми та передачі без відповідної ліцензії Нацради.

Колишній директор компанії Брайан Бест сказав, що український закон недостатньо чітко окреслює термін «ретрансляція»: «Воля» не власник каналів, вона лише надає доступ до них, так само, як і провайдер, що надає користувачам Інтернет і не несе відповідальність за, те, як люди його використовують».

Він сказав, що скандал навколо «Волі-Кабель» передусім пов’язаний з виборами. За його словами, щоразу, коли починаються виборчі кампанії, у «Волі» виникають великі проблеми - погрожують відібрати ліцензії на трансляції або вказують, що треба робити.

Щодо звинувачення прокуратури Дніпровського району у транслюванні компанією «Воля-Кабель» набору каналів «Дорослий», до якого належать канали, недозволені для трансляції, Браян Бест сказав, що просто так отримати додатковий пакет «Дорослий» неможливо, необхідно заплатити додаткові гроші та придбати спеціальну апаратуру.

"Воля-кабель" є найбільшим столичним оператором кабельних мереж. До пакета, пропонованого компанією, належать П’ятий канал і канал "Рада", що транслюють засідання Верховної Ради.

Під час сьогоднішнього засідання у парламенті народний депутат Юрій Кармазін заявив, що на керівництво "Волі-кабель" почали чинити тиск саме після того, як оператор почав трансляцію цих двох каналів. Тому спікер Володимир Литвин доручив з’ясувати ситуацію своєму заступникові Олександрові Зінченку.

Відео - найголовніше

Лондон не змінив свою позицію щодо Storm Shadow. Деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG