Спеціальні потреби

Достроковi канiкули для парламентарiв? - 2004-06-04


Київ - 3 червня. Український парламент може достроково піти на літні канікули. Спікер Володимир Литвин обіцяє закрити сесію, якщо депутати продовжуватимуть блокувати парламентську трибуну, вимагаючи розгляду того, чи іншого питання.

Вже вкотрий місяць поспіль журналісти, що працюють в українському парламенті, майже кожного ранку спостерігають одну й ту ж картину – представники певної фракції блокують трибуну та фізично не дають можливості головуючому проводити засідання, якщо той, не виконає їхнiх вимог щодо розгляду певних питань. Започаткувала такий спосіб вирішення проблем конституційна реформа – опозиція лише у такий спосіб могла впливати на процес внесення змін до Основного закону. На сьогодні суперечливих тем залишилося аж декілька. Наша Україна вимагає розслідування у справі виборів мера Мукачевого, комунiсти – виводу військ із Іраку, а всі чотири опозиційні фракції – заборони приватизації комбінату Криворіжсталь. Опозиціонери кажуть, що змушені так чинити, оскільки не мають жодного іншого способу впливати на роботу парламенту.

Зрештою, після сьогоднішнього ранкового блокування спiкер Литвин пообіцяв взагалі закрити сесію достроково і не займати депутатів аж до осені. Лише так, на думку Литвина, можна уникнути критичної політизації роботи парламенту. Більшовики кажуть що подібні міри будуть не на користь насамперед опозиції – мовляв, опозиційні лідери позбудуться трибуни для виголошення заяв та звинувачень. Опозиціонери твердять, що такі дії невигідні більшості, яка, маючи 226 голосів, зараз може вирішити багато економічних питань.

Опозиціонери не вірять у погрозу спікера, кажучи, що Конституція визначає, коли має відкриватися і закриватися парламентська сесія. Попри це, на сьогодні заява Литвина, схоже, подіяла. Верховна Рада продовжує роботу, однак більшість депутатів переконані, що блокування триватимуть і надалі. Це, як виглядає, природній наслідок наближення виборів.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG