Спеціальні потреби

Спецiальний репортаж: новий поворот в справi проти Павла Лазаренка - 2004-05-19


На процесі над колишнiм українським прем`єром Павлом Лазаренком виник новий момент. Захист, очолюваний адвокатом Деном Горовітцем, подав до суду наступну петицію: дозволити надати свідчення Миколи Мельниченка та Олександра Єльяшкевича, або скасувати позов проти Лазаренка.

Йдеться про аргументи і сегменти аудіо-записів, представлених до суду 16 травня цього року. Сторона захисту твердить, що Мельниченко і Єльяшкевич покажуть, що президент Леонiд Кучма контролює збудження позовів проти політичних інакодумців в Україні з метою збереження політичної влади.

У розпорядженні захисту - як сказано у петиції адвоката Горовітца - перебувають записи, які показують, що Кучма добивався позовів проти Миколи Агафонова, Миколи Сівуцького і Бориса Фельдмана, знаючи, що обвинувачення неправдиві. Захист, підкреслено далі, також має записи, які прямо свідчать, що Кучма казав, що обвинувачення проти цих трьох осіб є засобом упекти Лазаренка.

Записи, пiдкреслено в петицiї, також показують, що Генпрокуратура України не є безсторонньою у цьому процесі, а натомість вступила у кримінальну змову з президентом Кучмою з метою фабрикації доказів. А це означає, що американський суд став жертвою так званого «відмивання свідчень», себто зазіхання на конституційну вимогу справедливого судового процесу, за якого іноземна держава вибірково надає документи та залякує свідків з метою впливу на результат суду у США. Виходячи з цих міркувань, захист просить суд скасувати обвинувачення проти Лазаренка, сказано у петиції, яку «Голос Америки» отримав від адвоката Горовітца.

Відео - найголовніше

"В Америці немає місця насильству", — Джо Байден. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:39 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG