Спеціальні потреби

Хабарництво в Українi процвiтає, стверджує опитування - 2004-04-22


Київ - 22 квiтня. Вiсiмдесят сiм вiдсоткiв українських підприємців платять хабарі. Такими є результати опитування, проведеного аналітичним центром «Академія» у дев`яти районах України. Першими у списку тих, кому доводиться платити хабарі - податківці, друге і третє місце ділять Міністерство охорони здоров’я та МВС.

Інформацією про те, що в Україні процвітає хабарництво – нікого не здивуєш. Корупція – це карієс держави, каже президент аналітичного центру «Академія» Олександра Кужель. З нею не можна боротись інакше, як втручанням з боку громадських організацій. Кужель наголошує, що проведене опитування серед підприємців здивувало навіть представників аналітичного центру. Вперше за 10 років до списку хабарників потрапили Міністерства освіти та охорони здоров’я:

«Цей раз у нас була гра – ми зробили „Хто нам найдорожчий?” Хто підприємцям був найдорожчий? Вони ж сплачують хабарі не тільки по підприємництву. Ми не очікували, відверто кажу вам, коли ми побачили результати, ми не очікували, що так вийде міністерство освіти і міністерство охорони здоров’я. Для нас самих цей результат є неприємний, але коли ми показували їх нашим друзям на комітеті громадського контролю, всі відверто сказали, що це співпадає з їх відчуттями, тобто це підтвердилось» - сказала Кужель

Президент аналiтичного центру «Академiя» також відзначила, що працівники органів контролю штучно створюють ситуації, що провокують порушення законодавства. У цьому, за даними опитування, переконані 77% підприємців. Що стосується розмірів хабарів, які змушені платити підприємці, то близько 40% називають – 500 гривень, решта - 1000 і більше. Олександра Кужель каже, що у такій ситуації підприємцям треба навитись працювати із владою та відстоювати свої права:

«Зараз не треба сльози лити, а треба працювати. Є закон про основні засади державної регуляторної політики і сьогодні треба почати просто культуру роботи з владою. Якщо ми будемо очікувати, що влада буде нам просто все здавати, позиції до підприємців – це не може бути. Для того влада і існує, ви пам’ятаєте ту притчу, яку я вам розповідала, про Іспанію: Дай мені, Боже, все гарне! Бог все давав. Потім чоловік сказав – дай мені гарну владу і Бог сказав – ні, тоді це буде рай. Тобто в кожній державі не може існувати влади, яка задовольняє людей, які живуть в цій державі. І тому треба просто навчитись працювати із цією владою. Для підприємців сьогодні головне – залишити нормальну спрощену систему оподаткування, дати зрозумілу систему захисту від корупції і систему отримання дешевих грошей для початку власної справи».

Тим часом сьогодні Президент України Леонід Кучма заявив про необхідність нової стратегії детінізації економіки та боротьби з корупцією. На його думку, нова стратегія має передбачати створення сприятливих умов для легалізації економічної діяльності та реалізацію чітких економічних правил та процедур взаємодії бізнесу і влади.

Відео - найголовніше

Найважливіше з промови Байдена до американців.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:45 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG