Спеціальні потреби

Монiторинг за березень: Український телеефiр майже виключно провладний - 2004-04-07


Київ – 7 квiтня. Кожна п`ята новина на українському телебаченні стосується Президента. Янукович говорить в телеефірі 8 хвилин, Ющенко – 9 секунд. Такi данi подає Академія української преси, яка оприлюднила результати моніторингу політичних новин на телеканалах у березні.

Академія української преси продовжує стежити за змістом політичних новин на українському телебаченні. З жовтня минулого року, відколи розпочався моніторинг, експерти незмінно відзначають уніфікованість теленовин, однобічність оцінок, брак протилежних точок зору.

Головною особливістю березня стало зменшення, порівняно з минулим місяцем, уваги до прем`єра Януковича. Якщо в лютому він був топ-спікером і мав на каналі УТ-1 22 хвилини прямого ефіру, то в березні говорив тільки 8 хвилин. Натомість ще більше, ніж раніше, уваги приділяється Президенту. Частка повідомлень, пов`язаних з його діяльністю, підвищується - з кожного шостого в лютому - до кожного п`ятого в березні повідомлення про Україну, а час, впродовж якого Кучма спілкується з телеглядачами, втричі перевищує прямий ефір решти політичних телезірок.

З опозиційних сил телебачення у березні найохочіше надавало слово комуністам. Так, член фракції КПУ Леонід Грач мав можливість викладати свою точку зору на УТ-1 та Інтері впродовж 249 секунд. Тим часом лідер «Нашої України» Ющенко дістав по 9 секунд на кожному каналі, а діяльність Блоку Юлії Тимошенко разом з його лідеркою залишалися для всіх каналів табу. Вітчизняне телебачення дає викривлену картину української дійсності, -- каже Президент Академії української преси Валерій Іванов:

«На жаль, зберігаються оці радянські традиції, коли читати треба між рядків. Це дуже, дуже погано. За змістом телебачення не можна довідатися про те, що дійсно відбувається в країні. Тобто віртуальний зміст не відповідає реальному. В принципі, він в усьому світі не відповідає реальному, але не до такої міри. Навіть такі доленосні рішення для країни, як конституційна реформа, реформа основного документа, вона фактично не була роз`яснена, і країна так досі не знає, рядовий глядач, навколо чого ж точилися суперечки і що ж стоїть за цією конституційною реформою. Зi змісту наших телевізійних новин про це довідатися абсолютно неможливо», - сказав Iванов.

З оцінкою експертів згоден і загал. Телеглядачі нарікають на те, що в телевізорі єдина реальність – на яку кнопку не натисни. Ось думки пересічних киян:

«Висвітлюють тільки президента і його команду. Опонентам слова нема. Це вже виходить, що половина правди, а половина неправди. А тим не можна нічого оправдаться».

«Юлю Тимошенко, так зовсім ми вже не бачили з 2002 року. А Ющенка – якусь гадость, так вони завжди скажуть, а більше ж нічого про нього».

«Кожного вечора Ющенка поливають брудом з ніг до голови. Мені це страшенно не подобається, і я б хотіла, щоб він якось відреагував, з`явився на телебаченні, на тому ж 1+1, відбулась якась прес-конференція, де б йому задавали питання в лоб і він на них відповідав, а не було це так, що згори на нього зливають постійно якусь гидоту».

«Я дивився і вездє брехня, брехня, брехня. Я не довіряю і не дивлюсь. Не дивлюсь потому, що не довіряю. Смотрю одно 5-й канал і все, більше нічого».

- кажуть споживачі українських теленовин.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG