Спеціальні потреби

Ющенко: у бюджетi 10 мiльярдiв прихованих доходiв - 2004-03-31


Лiдер «Нашої України» Вiктор Ющенко говорить, що знайшов у бюджеті 10 мільярдів прихованих доходів і вимагає негайно направити ці гроші на підвищення зарплат і пенсій. З цією метою «Наша Україна» подала законопроект про розподіл прихованих бюджетних доходів та проводить акцію протесту під стінами Камбіну. Уряд Януковича приховав від народу 10 мільярдів гривень. У цьому переконують перехожих учасники акції протесту, що напнули навпроти Кабінету Міністрів одинадцять оранжевих наметів. Один із членів молодіжної організації, що входить до “Нашої України”, роздає киянам листівки із закликом прийти 31 березня під стіни Кабміну.

«Ми роздаємо газети, ми роздаємо запрошення на акцію, ми агітуємо народ за те, щоб він не мовчав, за те, щоб він не корився, за те, щоб він відстоював свої права», говорить молодий активiст. Вимога учасників акції – вивести з бюджетної тіні приховані 10 мільярдів і вже зараз збільшити на 25% зарплати бюджетникам та на 30% підвищити пенсії. Говорить народний депутат, член блоку “Наша Україна” Володимир Філенко:

«Це перша така акція, вона розрахована на 3 дні і вона даватиме старт для початку аналогічних акцій в регіонах, які розпочнуться завтра. А ключові вимоги – повернути до бюджету 10 мільярдів гривень, які, за нашими оцінками, уряд Януковича приховує».

“Як повернути українцям 10 мільярдів гривень, прихованих урядом” – такою була і заявлена тема прес-конференції, яку скликав у вівторок лідер “Нашої України” Віктор Ющенко:

«Якби ми поставили собі за мету намалювати політичний портрет влади і дати характеристику її діям, ми б обов”язково використали 2 слова – це шахрайство і маніпуляції» - зазначив Ющенко.

Українці отримують найменшу зарплатню в СНД і пенсію, у півтора раза нижчу, ніж в Білорусі. Як твердить Ющенко, проблема не в нестачі коштів, а в непрозорих механізмах формування бюджету. За його словами, економічні розрахунки, проведені експертами та економістами “Нашої України”, свідчать, що Уряд свідомо занижує доходну частину бюджету, причому робить це вже другий рік поспіль. Як каже Ющенко, невраховані гроші, замість вирішення соціальних програм, йдуть на тіньові схеми збагачення окремих осіб:

«Куди пішло 13 мільярдів сум, які отримані зверх прогнозів Уряду у 2003 році? Ясно тільки одно – не на соцільну сферу. Ми хочемо підкреслювати: якщо ми будемо стояти на чесному бюджетному плануванні, тема мінімальної заробітної плати, 237 у цьому році давно вже була б вирішена, якби ми не займалися бюджетним маніпулюванням», сказав Ющенко.

«Нашоукраїнці» наполягають на негайному перегляді бюджету нинішнього року. Як повідомив лідер «Нашої України», законопроект Ющенка-Пинзеника-Терьохіна «Про термінові заходи з розповіду прихованих доходів держбюджету 2004 року» у вiвторок передано до Верховної Ради. На прес-конференції Віктор Ющенко вкотре скритикував також конституційну реформу, сказавши, що вибори і реформа мають бути розділені. Як він заявив, за допомогою ініційованої владою реформи намагаються відволікти увагу народу від нагальних соціальних проблем.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG