Спеціальні потреби

Депутати коментують закриття Континенту. - 2004-03-08


Припинення мовлення київської радіостанції Континент викликало значний міжнародний резонанс. Говорили про це і в українському парламенті. Депутати з опозиційного табору вказують на порушення закону у цій справі і називають її виключно політичною.

Перед тим, як Украчастотнагляд спільно з міліцією припинив мовлення Континенту, сигнал станції два дні поспіль глушили надпотужними пристроями. Далі події розвивалися стрімко – без жодного попередження передавач Континенту та іншу техніку просто демонтували та вивезли. Розповідає заступник технічного директора станції Олександр Демідов.

«Були люди в формі, потім я дізнався, що були представники МВС, представники Укрчастотнагляду. В той момент, коли я зайшов до приміщення, передавач вже був відключений і його забрали».

Проти техніків міліціонери застосували силу, а потім забрали їх до Печерського відділу міліції, де відпустили лише після втручання депутатів. Юристи кажуть, що такі дії правохоронних органів України суперечать принаймні кільком законам. Однак найцікавішим вони називають офіційну причину закриття – рішення Нацради з питань телебачення I радiомовлення трирічної давнини. Голова парламентського комітету з питань свободи слова Микола Томенко прокоментував це так:

«Радіо Континент знаєте за що закрили? За рішення Нацради від 2001 року. Держкомчастотнагляд знайшов рішення 2001 року, з того скликання Нацради працює тільки Борис Холод, і воно оскаржується у суді. Так от на підставі документу 2001 року відключене радіо. Так от стосовно кожного ЗМІ буде знайдено такий документ».

На думку багатьох парламентарів, дії проти незалежних або опозиційних ЗМІ вже набули всіх ознак репресій. Відключивши Континент, влада домоглася відсутності у київському ефірі кількох західних голосів. Іван Бокий, СПУ, з цього приводу сказав:

«Сьогодні мова йде про закриття семи радіостанцій, які працювали на радіо Континент, мова йде про закриття радіо Свобода і про можливе закриття 5 телеканалу».

Мають проблеми і газети Сільські вісті та Голос України. Парламентську газету суд зобов`язав відшкодувати півмільйона гривень на користь компанії ТНК за завдані моральні збитки після публікації.

Прогноз політиків на майбутнє загалом невтішний. Багато з них не вірить у те, що ситуацію вдасться змінити. Так i вважає народний депутат Юрій Луценко.

«Не для того, українська влада закриває ЗМІ, щоб можна було повернути назад передавачі. Звичайно, це політичне рішення. Йде підготовка не до виборів президента, а до призначення президента на вигідних, зручних для діючої влади умовах».

За словами депутатів, українська влада вже давно не зважає на думку Заходу та критику опозиції. Якщо події розвиватимуться так і надалі, то, на погляд деяких законодавцiв, до початку виборчої кампанії в Україні може не залишитися жодного впливового ЗМІ, що подаватиме об`єктивну інформацію та альтернативу позиціям влади.

XS
SM
MD
LG